• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kolejni lekarze dentyści zakończyli studia w UM we Wrocławiu

js
07-12-2015, 08:29
Kolejni lekarze dentyści zakończyli studia w UM we Wrocławiu Kolejni dentyści z UM we Wrocławiu
Absolwenci Wydziału Lekarsko - Stomatologicznego odebrali dyplomy ukończenia studiów. Najlepsi otrzymali (najlepsze otrzymały) także dyplomy i  odznaki.

Uroczystość rozpoczął prof. Marek Ziętek, rektor UM we Wrocławiu, mówiąc m.in. tak: Kończycie dobrą uczelnię, która w rankingach stale pnie się w górę, która jest notowana w europejskich bazach i posiada określoną pozycję, a już szczególnie wysoką pozycję zyskuje stomatologia.

Prof. Marek Ziętek życzył młodym lekarzom dentystom, aby byli zadowoleni z wyboru, jaki dokonali i czerpali przyjemność z uprawianego zawodu. Rektor zachęcał do kontynuowania rozwoju naukowego w ramach studiów podyplomowych, staży, kursów i studiów doktoranckich.

- Dzisiaj w pewnym sensie kończy się nasza młodość, będziemy dojrzewać, a niektórzy złośliwcy powiedzą, że nawet starzeć. To dziwny dzień – bardzo radosny, ale też pełen melancholii – mówił w imieniu absolwentów lek. dent. Aleksander Bartusek.

Znamienne, że na liście siedmiu najlepszych absolwentów, którzy otrzymali odznaki i dyplomy wzorowego studenta, znalazły się same kobiety. Są to: Paulina Duc, Anna Pelc, Dagna Brzęcka, Justyna Kadić, Joanna Hodyl, Marcelina Gacek, Hanna Przelorz.

Uroczystość uświetnił występ chóru Medici Cantantes, który wykonał m.in.”Nothing’s gonna change my love for you” oraz  „I see fire”.

Więcej: umed.wroc.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH