PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kobiety na dorocznym kongresie FDI

kan
25-08-2016, 12:51
Kobiety na dorocznym kongresie FDI Co na kongresie FDI w Poznaniu (fot. wikipedia)
Podczas kongresu FDI w Poznaniu odbędzie się 8 września 2016 r. Women Dentists Worldwide Forum. Poranna sesja będzie poświęcona przywódczej roli kobiet w globalnym zdrowiu. Nie przypadkiem. Światową Organizacją już drugą kadencję zarządza dr Margaret Chan.

Poranną sesję otworzy Dr Lois Cohen była wicedyrektor International Health—National Institute of Dental & Craniofacial Research wykładem na temat:
Globalne zdrowie w świetle zdrowia jamy ustnej - problemy i wyzwania.

Dr Jeanne Craig Sinkford, emerytowany profesor Dental School na Howard University i pierwsza kobieta pełniąca obowiązki dziekana amerykańskiego wydziału stomatologii wygłosi wykład:
Kobiety wprowadzają zmiany.
Przedstawi strategie z czterech międzynarodowych konferencji, które odbyły się w Brazylii, Kanadzie, Francji i Szwecji, a także omówi krytyczne czynniki w ćwiczeniu przywódczej roli.

Popołudniowa sesja WDW Forum będzie przeznaczona na omawianie problemów związanych ze znieczuleniem i sedacją w gabinecie dentystycznym.

Będą dominować trzy aspekty:
– Radzenie sobie w trudnych przypadkach,
– Sedacja w praktyce stomatologicznej – zalety i wady
– Jak zminimalizować znieczulenia – mało inwazyjna chirurgia.

Dr Zeljka Martinovic, anestezjolog, prezes Croatian Section for the Advancement of Anesthesia and Sedation in Dental Medicine omówi sposób, w jaki sedacja pomaga w przeciągających się procedurach stomatologicznych u pacjentów podatnych na fobie, będzie także mówiła o konieczności bycia przygotowanym na nagłe wypadki i sposobach identyfikowania potencjalnie trudnych pacjentów.

Dr Daniela Bandić Pavlović, anestezjolog, poruszy temat różnych typów sedacji, w jaki sposób dostosować sedację do pacjenta, biorąc także pod uwagę ekspozycję zespołu stomatologicznego na środki wziewne.

Dr Maria Gabriella Grusovin, członek Italian Society of Osseointegration oraz British Association of Implant and Restorative Dentistry, wygłosi wykład na temat małoinwazyjnych procedur w periodontologii i implantologii.

Więcej: fdi2016poznan.org

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sedacja wziewna   znieczulenia   FDI Poznań 2016  

POLECAMY W SERWISACH