PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kiedy łatwiejsze akredytacje dla tych co szkolą dentystów?

ms
23-06-2015, 08:04
 Kiedy łatwiejsze akredytacje dla tych co szkolą dentystów? Poseł Iwona Arent pyta o akredytacje (foto: www.iwona-arent.pl)
Jednostki akredytowane do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego lekarzy dentystów powinny podlegać uproszczonym przepisom wykonawczym dotyczącym wpisu na listę - apelowała w Sejmie poseł Iwona Arent.

Przepisy wykonawcze, określające warunki, jakim powinny odpowiadać jednostki organizacyjne prowadzące specjalizacje, powinny zostać znacznie uproszczone, co umożliwiałoby uzyskanie wpisu na listę jednostek akredytowanych przez podmioty zainteresowane prowadzeniem szkolenia - zasygnalizowała w interpelacji posłanka Iwona Arent.

Posłanka chciałaby wiedzieć:

Czy mała liczba miejsc szkoleniowych pozwoli w przyszłości zaspokoić potrzeby zdrowotne w zakresie specjalności lekarsko – dentystycznych? Czy Ministerstwo posiada prognozy w tym zakresie?

Czy według ministra zdrowia, obecne przepisy wykonawcze, dotyczące wpisu na listę jednostek akredytowanych do prowadzenia szkolenia specjalizacyjnego lekarzy dentystów, nie wymagają zmiany polegającej na ich uproszczeniu?

Czy Ministerstwo Zdrowia zamierza podjąć działania w celu wykluczenia w perspektywie najbliższych lat problemu niemożności zaspokojenia potrzeb zdrowotnych w dziedzinie lekarsko – dentystycznej, które to finansowane są z budżetu państwa?

Odpowiedź ministra zdrowia powinna być przedstawiona w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH