PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Katarzyna Emerich i Marcin Kozakiewicz z nominacjami profesorskimi

szaft
22-05-2014, 11:49
Katarzyna Emerich i Marcin Kozakiewicz z nominacjami profesorskimi Katarzyna Emerich (na zdjęciu) i Marcin Kozakiewicz z nominacjami profesorskimi (źródło: archiwum prywatne)
Katarzyna Emerich (na zdjęciu), specjalistka z zakresu stomatologii dziecięcej, na co dzień pracownik Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, otrzymała nominację profesorską z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego. Profesorem jest już także Marcin Kozakiewicz, kierownik Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Akty nominacyjne wręczono 21 maja w Kancelarii Prezydenta. W sumie Bronisław Komorowski wręczył 64 nominacje. Wśród 10 przedstawicieli nauk medycznych, dwie osoby reprezentują środowisko stomatologiczne.

Prof. Katarzyna Emerich jest specjalistką z zakresu stomatologii dziecięcej. Piastuje stanowisko kierownika poradni stomatologii dziecięcej i rodzinnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, prowadzi również własną praktykę. W 2013 roku prof. Katarzyna Emerich, wraz z gronem ekspertów, powołała do życia Polską Akademię Stomatologii Dziecięcej. Stowarzyszenie stawia sobie za cel m.in. poprawę i zwiększenie dostępności szkolenia podyplomowego w dziedzinie stomatologii dziecięcej. Jest organizatorką kongresu Europejskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (EAPD), który odbędzie się w Sopocie od 5 do 8 czerwca 2014. 

Prof. Marcin Kozakiewicz pełni obowiązki kierownika Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jest autorem 250 prac naukowych i laureatem wielu nagród i wyróżnień. W 2012 roku został przez władze uczelni zgłoszony do konkursu „Łodzianin roku". Jest współautorem pierwszej w Polsce Pracowni Indywidualnych Implantów Medycznych, wyposażonej w drukarkę 3D. Marcin Kozakiewicz był w zespole lekarzy, którzy przeprowadzili pierwszy na Pomorzu zabieg całkowitej resekcji i rekonstrukcji stawu skroniowo-żuchwowego z wykorzystaniem sztucznej protezy stawu.

Po ostatnich nominacjach w Polsce jest 32 profesorów nauk medycznych w dziedzinie stomatologii (wg Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów).

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH