PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Już za kilka dni guru periodontologii laserowej w Polsce

ms
30-03-2018, 09:50
Już za kilka dni guru periodontologii laserowej w Polsce prof. Akira Aoki
Wiedza prof. Akira Aoki nie ma sobie równych na świecie jeśli chodzi o zagadnienia dotyczące periodontologii laserowej i badań prowadzących do wykorzystania stomatologii laserowej w leczeniu zapalenia przyzębia. Właśnie teraz, nie lecąc do dalekiej Japonii, można czerpać wiedzę u źródła, bowiem prof. Akira Aoki na początku kwietnia zaprezentuje swoje dokonania w Polsce.

Japoński naukowiec weźmie udział w cyklu wykładów i seminariów: 7 kwietnia w Krakowie oraz 9 i 10 kwietnia we Wrocławiu.

Co trzeba zrobić, aby w z pierwszej ręki, a dokładnie z pierwszych ust usłyszeć to co jest uznane, najważniejsze, najnowocześniejsze w periodontologii oraz stomatologii laserowej?

Wystarczy udać się 9 i 10 kwietnia do Wrocławia, ewentualnie 7 kwietnia przybyć do Krakowa.

Wrocławskie spotkanie realizowane będzie w ramach programu Visiting Professors, Fundusz Scientiae Wratislavienses, finansowanego ze środków Miasta Wrocław.

W organizację wizyty zaangażowały się Katedra i Zakład Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Laserowej.

Temat prezentacji prof. Akira Aoki jest ściśle określony:
Nowości w wykorzystaniu lasera Er:YAG w periodontologii i leczeniu periimplantitis
(wykład otwarty 9 kwietnia godz. 12:15- 13:45 w sali wykładowej im. E. Biernackiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, ul. Pasteura 4).
Zastosowanie lasera w chorobach przyzębia
(seminarium 10 kwietnia o godz. 13:00-14:00, sala konferencyjna Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. ul. Krakowska 26).
Aktualna wiedza dotycząca leczenia choroby przyzębia i periimplantitis
(wykład 7 kwietnia w Teatrze Nowym w Krakowie godz. 15:00).

Dr n. med. Kinga Grzech - Leśniak, prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej  poinformowała infoDENT24.pl, że wydarzenie na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (9 kwietnia) dedykowane jest pracownikom i studentom uczelni. Uroczysty wykład otworzy prof. Marek Ziętek, rektor UM we Wrocławiu. 

Warunkiem uczestnictwa we wrocławskim seminarium (10 kwietnia) jest przesłanie zgłoszenia na adres: kgl@periocare.pl

- Z kolei zapisy na uroczyste spotkanie w Teatrze Nowym w Krakowie (7 kwietnia), odbywające się pod patronatem PTSL, realizowane są mailowo poprzez biuro@ptsl.com.pl - wyjaśniła Kinga Grzech - Leśniak.

***

Prof. Akira Aoki pracuje na co dzień w Zakładzie Periodontologii Wydziału Stomatologicznego Tokyo Medical and Dental University. To uczelnia, która w prestiżowym rankingu QS World University Rankings 2018 (kierunek stomatologiczny) zajęła trzecie miejsce na świecie (warto wiedzieć, że w rankingu tym nie sklasyfikowano ani jednej polskiej uczelni).

Prof. Akira Aoki brał dotychczas udział w 119 projektach naukowych. Jego prace cytowane były w specjalistycznej literaturze na całym świecie ponad 3,6 tys. razy.

Gość z dalekiej Japonii jest laureatem wielu nagród naukowych (m.in. Japońskiego Stowarzyszenia Stomatologii Laserowej, Japońskiego Stowarzyszenia Periodontologii, Kongresu Światowej Federacji Stomatologii Laserowej w 2014 r.

POLECAMY W SERWISACH