PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Jolanta Szymańska i Marta Tanasiewicz profesorami stomatologii

jsz
02-07-2014, 08:08
Jolanta Szymańska i Marta Tanasiewicz profesorami stomatologii Jolanta Szymańska i Marta Tanasiewicz profesorami stomatologii. Nominacje otrzymały w Belwederze z rąk Bronisława Komorowskiego (fot. wikipedia.org)
Jolanta Szymańska z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Marta Tanasiewicz ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymały akty nominacyjne na profesora nauk medycznych z rąk prezydenta RP.

Bronisław Komorowski wręczył w poniedziałek (30 czerwca) akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Medycyna powiększyła się w sumie o czterech profesorów, stomatologia o dwóch.

Prof. dr hab. n. med. Jolanta Szymańska na co dzień pracuje w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Wieku Rozwojowego UM w Lublinie, którego jest absolwentką. Pełni funkcję Prodziekana I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym. Jest także kierownikiem Wydawnictwa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Posiada specjalizacje z zakresu stomatologii zachowawczej i dziecięcej oraz zdrowia publicznego.

Prof. dr hab. n. med. Marta Tanasiewicz jest kierownikiem Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W województwie śląskim pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją. Jest autorką i współautorką wielu książek dla lekarzy stomatologów.

Obecnie mamy 34 profesorów nauk medycznych w dziedzinie stomatologii (wg Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH