PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jolanta Pytko-Polończyk z nominacją profesorską

ms
30-10-2017, 09:02
Jolanta Pytko-Polończyk z nominacją profesorską prof. Jolanta Pytko-Polończyk
Prof. Jolanta Pytko-Polończyk znalazła się wśród naukowców, którym 26 października 2017 r. prezydent Andrzej Duda przyznał akty nominacyjne.

Prof. Jolanta Pytko-Polończyk jest kierownikiem Zakładu Stomatologii Zintegrowanej Instytutu Stomatologii Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Centralnego Ambulatorium Stomatologicznego Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej w Krakowie, prodziekanem ds. studenckich i programu studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym CM UJ. Jest także małopolskim konsultantem ds. stomatologii zachowawczej z endodoncją.

Autorka wielu prac naukowych i projektów badawczych, w tym prac nad zakażeniami Helicobacter pylori w jamie ustnej, badaniami mikroflory a stanem przyzębia u kobiet o różnym statusie hormonalnym, badaniami nad stanem klinicznym jamy ustnej w przebiegu radioterapii chorych na raka narządów głowy i szyi, oraz wielu innych.

Dorobek naukowy Jolanty Pytko-Polończyk obejmuje ponad sto pozycji, większość to publikacje w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych.

Profesor pełniła i pełni wiele funkcji w strukturach naukowych i samorządowych lekarzy dentystów, pracowała m.in. jako: sekretarz generalnego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, przewodnicząca Komisji ds. Profilaktyki, Edukacji i Promocji Zdrowia w Stomatologii.

Jolanta Pytko-Polończyk jest prezesem krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Laureatka m.in. nagrody ministra zdrowia - za cykl prac z zakresu doświadczalnej gastroenterologii, ministra edukacji narodowej - za cykl prac dotyczących roli tlenku azotu w czynnościach wydzielniczych, cytoprotekcji i gojeniu ostrych i przewlekłych owrzodzeń żołądka.

Za pracę w Polskim Towarzystwie Stomatologicznym odznaczona została Srebrną Honorową Odznaką PTS, za działalność na rzecz samorządu lekarskiego - Brązowym Krzyżem Zasługi.

Jolanta Pytko-Polończyk była rzeczniczką przybliżenia PTS do samorządu lekarskiego „co wcale nie oznacza rezygnacji, czy odejścia od naukowego profilu” – zaznaczała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH