PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jakub Łada nie będzie prezydentem PTSS, a co pozostawia po sobie?

ms
10-11-2015, 12:56
Jakub Łada nie będzie prezydentem PTSS, a co pozostawia po sobie? Jakub Łada, ustępujący prezydent PTSS (foto: infoDENT24.pl)
Jakub Łada, ustępujący prezydent PTSS w rozmowie z infoDENT24.pl wyjaśnia dlaczego nie ubiega się o reelekcję, opowiada o tym co zrobił jako szef PTSS, co chciałby jeszcze zrobić i co radzi swojemu następcy.

Mirosław Stańczyk, infoDENT24.pl: Jedno jest pewne prezydent PTSS nie będzie starał się o reelekcję. W takiej sytuacji nasuwa się jedno, krótkie pytanie. Dlaczego? Czyżby zmęczenie materiału, a może nowe wyzwania,wykluczające aktywność w PTSS, bo chyba nie zbyt trudne do zrealizowania cele?

Jakub Łada, ustępujący prezydent PTSS: Dzięki pracy na rzecz PTSS nabrałem dużo doświadczenia i bardzo chętnie pozwolę na tę naukę komuś innemu. Ponadto, skończyłem studia trzy lata temu a jak sama nazwa brzmi.. Studentów Stomatologii (śmiech).

Czuję, że moja misja dobiegła końca, cele zostały w większości zrealizowane, a w dodatku uważam, że trochę świeżości w PTSS na pewno nie zaszkodzi. Dlatego chcę dać się wykazać młodszym koleżankom i kolegom, a sam skupię się na innych sprawach.

infoDENT24.pl: Jeśli podziękowania, to komu, jeśli słowa krytyki to z jakiego powodu?

Jakub Łada: Podziękowania kieruję przede wszystkim do członków PTSS, którzy obdarzyli mnie kredytem zaufania podczas mojej dwuletniej kadencji. Również chciałbym podziękować za świetną współpracę moim współpracownikom z Zarządu Głównego oraz osobom ze wszystkich lokalnych Zarządów.  

Ponadto na ogromne słowa uznania zasługują nasi sponsorzy, partnerzy, współpracownicy, których wsparcie finansowe, choć nie tylko, okazało się znamienne i umożliwiło rozwój Polskiego Towarzystwa  Studentów Stomatologii. Oczywiście nie mógłbym pominąć kolegów z Fundacji Be Active, która bezapelacyjnie angażowała się we wszystkie projekty naszego Towarzystwa.

Słowa krytyki? Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek na nie zasłużył, wszyscy dali z siebie wszystko, aby PTSS osiągnął taki poziom jak obecnie.

infoDENT24.pl: Czy kierowanie PTSS było zadaniem głęboko różniącym się od wyobrażeń kandydata starającego się o stanowisko prezydenta? Gdybym wcześniej wiedział, to bym….?

Jakub Łada: Przed kandydowaniem do Zarządu Głównego doskonale zdawałem sobie sprawę na czym polega ta funkcja i jakie niesie ze sobą obowiązki. Wcześniej pełniłem funkcję wiceprezesa oraz prezesa w PTSS Wrocław, co w dużej mierze pozwoliło mi zdobyć dużo doświadczenia, które okazało się niezbędne do pełnienia funkcji szefa PTSS.

infoDENT24.pl: Co udało się zrealizować z expose, co przyniosło prezydentowi PTSS szczególną satysfakcję?

Jakub Łada: Moim głównym celem był rozwój PTSS, również rozwój liczebny. Dlatego od samego początku dążyłem do tego, aby poprzez organizację ciekawych wydarzeń, PTSS stał się bardziej atrakcyjny i aby ludzie chętnie do niego wstępowali. Dzięki temu w zeszłym roku PTSS liczył ponad 3,5 tys. członków (dla porównania w latach 2012/13 – 1,3 tys. członków, 2013/14 – ok. 2,0 tys. członków).

SŁOWA KLUCZOWE
Jakub Łada   PTSS   Zjazd_PTSS   studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH