PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jakub Łada - kandydat na prezydenta PTSS

Łukasz Sowa
12-11-2014, 07:26
Jakub Łada - kandydat na prezydenta PTSS Na zdjęciu Jakub Łada (fot. infoDENT24.pl)
- PTSS rośnie w siłę, to nie ulega wątpliwości. Priorytetem byli i wciąż będę studenci stomatologii. To dla nich działamy, chcemy by mogli pogłębiać wiedzę i rozwijać umiejętności. Ich zdanie jest dla nas priorytetem i będziemy robić wszystko, aby zostało ono zauważone - obiecuje tuż przed wyborami do ZG PTSS, lek. dent. Jakub Łada (PTSS Wrocław), obecny i jedyny kandydat na prezydenta organizacji.

Łukasz Sowa, infoDENT24.pl: Jak można ocenić pierwszy rok sprawowania funkcji prezydenta PTSS?

Jakub Łada: To był ciężki i wymagający okres, ale sądzę, że udany. Początki zawsze są trudne i byłem na to przygotowany. Trzeba było zapoznać się z członkami nowego Zarządu Głównego, wspólnie zaplanować działania na najbliższy rok, aby w końcu je zrealizować.

infoDENT24.pl: Co się udało, a co można było zrobić lepiej?

Jakub Łada: Udało się z pewnością powiększyć grono członków naszego Towarzystwa, co w mojej ocenie jest sporym sukcesem. Dzięki organizacji darmowych wykładów oraz warsztatów we wszystkich oddziałach PTSS w Polsce rejestrujemy coraz więcej nowych deklaracji członkowskich (przyp. szkolenia są darmowe tylko dla członków PTSS). Zrealizowaliśmy również koncepcję finansowego wspierania oddziałów regionalnych przy organizacji konferencji. Ponadto, dzięki wprowadzeniu list rankingowych w każdym z oddziałów zaobserwowaliśmy wzrost chęci studentów do aktywnego działania pod szyldem PTSS, co oczywiście cieszy. Podczas Zjazdu Walnego w Krakowie ( 14-16.11.2014 r.) najbardziej aktywni członkowie zostaną nagrodzeni.

Nie udało się natomiast nawiązać współpracy z Uniwersytetem Medycznym we Lwowie, na którym w dalszym ciągu studiuje wielu naszych rodaków. Przyczyny są oczywiste, więc jak tylko pojawi się sposobność, to będziemy starali się zawiązać nowy oddział PTSS we Lwowie.

infoDENT24.pl: Co jest właściwie obecnie głównym celem PTSS? Rzeczywistość stomatologiczna w kraju zmienia się każdego roku, czy PTSS, oprócz wspierania kształcenia młodych dentystów, zamierza aktywnie uczestniczyć w dyskusji publicznej o stomatologii?

Jakub Łada: PTSS z założenia reprezentuje interesy studentów stomatologii na forum ogólnopolskim, a także międzynarodowym. Jest wiele kwestii, które są głośno komentowane w środowisku studenckim (m.in. ujawnienie pytań LDEK, zwiększenie dostępności specjalizacji ), a my dzięki temu, że jesteśmy największym towarzystwem zrzeszającym studentów wydziałów lekarsko-dentystycznych, chcielibyśmy zwrócić na nie uwagę. Zależy nam na tym, żeby nasze zdanie było brane pod uwagę w dyskusjach publicznych na temat rozwoju stomatologii w Polsce.
Ponadto w dalszym ciągu dbamy o rozwój studentów oraz młodych lekarzy dentystów, a także umożliwiamy podnoszenie ich umiejętności praktycznych.

infoDENT24.pl: Do zawodu dentysty ciągną tłumy. W perspektywie oznacza to również tłok przy podziale rynku dentystycznego w kraju. Czy w takich warunkach znalezienie złotego środka, czyli zapewnienie dobrej opieki stomatologicznej Polakom, przy jednoczesnym zadowoleniu (również finansowym) z wykonywania zawodu, jest w ogóle możliwe?

SŁOWA KLUCZOWE
PTSS   Jakub Łada   PTSS Wrocław   PTSS Wybory 2014  

POLECAMY W SERWISACH