PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jak poradzić sobie z problemami przy odbudowie zębów materiałami odtwórczymi – fakty i mity

ms
23-09-2015, 18:00
Jak poradzić sobie z problemami przy odbudowie zębów materiałami odtwórczymi – fakty i mity prof. dr hab. Jerzy Sokołowski
Przedstawiamy tematykę wykładu prof. dr hab. Jerzego Sokołowskiego, który zostanie wygłoszony w trakcie międzynarodowej konferencji naukowej „ŁÓDŹ You SMILE?”, organizowanej przez Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii (Łódź, 13 - 15 listopada 2015).


Warunkiem sukcesu klinicznego w stomatologii odtwórczej, obok dostępności dobrych jakościowo materiałów odtwórczych i możliwości ich trwałego połączenia z twardymi tkankami zębów, jest także wybór odpowiednich metod postępowania terapeutycznego. Celem wykładu jest zaznajomienie uczestników z nowoczesnymi materiałami odtwórczymi i możliwościami ich praktycznego zastosowania w rekonstrukcji uszkodzonych zębów.

Wykład będzie przeglądem właściwości nowych materiałów odtwórczych, szczególnie materiałów kompozytowych o istotnie zmienionych właściwościach użytkowych oraz nowych uniwersalnych samotrawiących systemów wiążących, tym bardziej, że nie wszystkie z które ostatnio pojawiających się materiałów spełniają stawiane im wymagania.

W wykładzie prezentowane będą zasady wyboru strategii adhezyjnych i materiałów odtwórczych w konkretnych przypadkach klinicznych, ale także bardzo ważne aspekty pracy klinicznej związanej z procedurami adhezyjnymi oraz techniką aplikacji i polimeryzacji materiałów odtwórczych oraz łączących. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ŁÓDŹ You SMILE   PTSS Łódź   Jerzy Sokołowski   nauka  

POLECAMY W SERWISACH