PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Jacek Nitecki (AKADEMIA GARMEDU): w szkoleniu, relacja uczeń-mistrz, daje najlepsze efekty

ŁS
11-07-2014, 08:15
Jacek Nitecki (AKADEMIA GARMEDU): w szkoleniu, relacja uczeń-mistrz, daje najlepsze efekty Jacek Nitecki: dopóki stomatolog ma z pacjentem kontakt osobisty, dopóty i szkolenia powinny się odbywać właśnie w takiej formie (fot. Garmed)
- Szkolenia na kadawerach to niepowtarzalna okazja ćwiczenia procedur medycznych w środowisku, z którym lekarz ma do czynienia na co dzień - przekonuje w rozmowie z infoDENT24.pl Jacek Nitecki, prezes firmy Garmed Sp. z .o.o. oraz Akademia Garmedu Sp. z o.o., która w ramach Dental Skills Institute, jako jedyna w kraju, oferuję naukę na kadawerach.

Łukasz Sowa, infoDENT24.pl: Jak człowiek, który zbudował potęgę europejską w branży papierniczej Antalis trafił do branży dentystycznej?

Jacek Nitecki, Prezes Zarządu/CEO Akademii Garmedu: Do niedawna byłem wiceprezesem koncernu międzynarodowego w Paryżu i zarządzałem nim razem z kolegami z zarządu. Dodatkowo podlegało mi 12 prezesów naszych firm zlokalizowanych w 12 krajach europejskich oraz CEO odpowiedzialny za rynek Azjatycki (16 firm w 16 krajach). Wszystkie firmy w krajach mi podległych to efekt pracy, którą wykonałem ponieważ gdy zaczynałem moją międzynarodową karierę w koncernie w tej części Europy była tylko jedna firma - moja własna.

Rzeczywiście dużo zbudowałem na międzynarodowym poziomie jak i wcześniej w Polsce gdzie przeszedłem długą drogę od założenia firmy do zbudowania lidera branży w Polsce na bardzo konkurencyjnym rynku.

Do branży stomatologicznej trafiłem z miłości - zakochałem się w branży od pierwszego kontaktu.

Po sprzedaży mojej polskiej firmy koncernowi (2001) i rozpoczęciu pracy na poziomie międzynarodowym uzyskane pieniądze zainwestowałem we własną firmę private equity. Analizowaliśmy branże, w które warto zainwestować i w 2005 zdecydowałem się kupić większość udziałów w firmie Garmed. Decyzja była oparta na analizach i planie rozwoju ale dużą wagę w niej odegrała również moja wewnętrzna intuicja i umiłowanie branży - pomaganie ludziom poprzez ich leczenie, wspaniali i odważni lekarze prowadzący własne praktyki. Żałowałem wtedy, że jestem zajęty międzynarodowymi wyzwaniami w koncernie i nie mogę osobiście zaangażować się w działania w tej branży, a ponieważ rzadko bywałem w kraju powierzyłem kierowanie firmą zatrudnionym menadżerom. Z końcem 2010 roku uznałem, że wszystko co było do zbudowania w koncernie zrobiłem i zrezygnowałem. Nie chciałem tylko nadzorować i odrywać kupony od tego co osiągnąłem. Mam duszę twórcy, lubię tworzyć, budować i rozwijać. Stąd po 3 latach wakacji nie wytrzymałem i postanowiłem budować w Polsce w mojej firmie nową jakość na polskim rynku stomatologicznym. Od stycznia 2014 kieruję operacyjnie działaniami wszystkich firm skupionych wokół mnie w stomatologii a są to organizacje działające w dystrybucji - Garmed i MIS Poland, szkoleniach - Akademia Garmedu z DSI i DBI oraz edukacji polskiego społeczeństwa - ogólnokrajowy, propacjencki program Uśmiech Marzeń.

POLECAMY W SERWISACH