PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ivo Domagała - kandydat na stanowisko wiceprezydenta PTSS

ŁS
07-11-2014, 09:11
Ivo Domagała - kandydat na stanowisko wiceprezydenta PTSS Ivo Domagała - kandydat na stanowisko wiceprezydenta PTSS (fot. archiwum prywatne)
- Nie potrafię sobie wyobrazić mojego życia bez PTSS. Nie mówię tutaj tylko o wyjazdach na konferencje, ale przede wszystkim o aktywnym udziale w tworzeniu konferencji, warsztatów i seminariów - mówi Ivo Domagała, kandydat na stanowisko wiceprezydenta w zbliżających się wyborach do Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.
Kandyduję na stanowisko wiceprezydenta PTSS ponieważ...

Ivo Domagala: Uważam, że posiadam doświadczenie, wiedzę i umiejętności, które są bardzo pożądane na stanowisku wiceprezydenta, czyli osoby która ma wspierać prace Prezydenta. Ukończyłem szkolenie trenerskie, oraganizowane przez IADS w Pradze z tzw. Soft Skills, czyli umiejętności komunikacji, pozyskiwania sponsorów, tworzenia i zarządzania projektami oraz zespołem ludzi. Studiuje stomatologię i jestem również studentem prawa; studiowane dwóch tak wymagających kierunków nauczyło mnie dobrej organizacji pracy i dysponowania czasem. Dzięki coraz to lepszej znajomości prawa posiadam coraz to szersze spojrzenie na treść zawieranych umów.
Posiadam też doświadczenie w organizacji konferencji. Byłem jednym z głównych organizatorów konferencji Dental News VII i Dental News VIII, które odbywały się w Poznaniu i zgromadziły odpowiednio 850 i 1150 uczestników. Oprócz tego pomagałem w koordynacji i pozyskiwaniu sponsorów dla akcji profilaktycznej Zdrowy Uśmiech organizowanej dla 1200 dzieci. Organizacja konferencji oraz warsztatów szkoleniowych (Orthoactive oraz Implactive we współpracy z Be Active Dentist) nauczyła mnie wielu rzeczy, które na tym stanowisku są niezbędne. Mianowicie nauczyła mnie prowadzenia rozmów z firmami oraz negocjacji z potencjalnymi sponsorami.

Praca w PTSS jest dla mnie....

Ivo Domagala: Praca w PTSS stała się dla mnie jedną z priorytetowych (pozna nauką) spraw w moim życiu. Akutalnie nie potrafię sobie wyobrazić mojego życia bez PTSS. Nie mówię tutaj tylko o wyjazdach na konferencje, ale przede wszystkim o aktywnym udziale w tworzeniu konferencji, warsztatów i seminariów. Organizacja tych przedsięwzięć daje mi niezwykłą satysfakcję, którą pragnę dalej rozwijać na stanowisku wiceprezydenta. Przez całe swoje życie aktywnie udzielam się społecznie. Od roku 2011 jestem członkiem Rady Wydziału Lekarskiego II, od pierwszego roku studiów starostą ekonomicznym , przewodniczącym dwóch kół naukowych: Chirurgii Periodontologicznej i Dysfunkcji Stawu Skroniowo-Żuchowego. W pewnym momencie odkryłem, że jeszcze więcej mogę zrobić pracując dla PTSS.
Wierzę, że to co robię umożliwia nawiązywaniu nowych kontaktów w całym kraju, ale dzięki PTSS przede wszystkim zdobywam wiedzę, nowe umiejętności i doświadczenia. Dzięki obserwacjom, które poczyniłem za granicą i wymianą doświadczeń z innymi zagranicznymi organizacjami zrzeszającymi studentów stomatologii mam coraz to więcej pomysłów jak mogę pracować jeszcze bardziej efektywnie i rozwijać naszą organizację.

Głównymi priorytetami PTSS na najbliższy rok powinny być...

Ivo Domagala: Dalszy wzrost poziomu konferencji organizowanych przez PTSS. Uważam również, że PTSS powinien zacząć pojawiać się na innych konferencjach krajowych. Naszym celem powinno być nie tylko pokazywanie nauki, ale również spojrzenia praktyków, które jest tak bardzo wartościowe. Czasami jedna informacja uzyskana na konferencji potrafi zmienić całkowicie spojrzenie na dany problem, nad którym głowiliśmy się przez dłuższy czas albo nie potrafiliśmy wcześniej zrozumieć danego zagadnienia.
Uważam, że PTSS powinien starać się pozyskać dużą ilość partnerów w celu przeprowadzania większej ilości warsztatów. Takie akcje jak bicie rekordu Guinessa w myciu zębów przez przedszkolaki pokazują, że jesteśmy w stanie realizować duże projekty.

SŁOWA KLUCZOWE
Ivo Domagała   PTSS Wybory 2014  

POLECAMY W SERWISACH