PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ivo Domagała: kandydat do władz PTSS

ms
10-11-2015, 12:43
Ivo Domagała: kandydat do władz PTSS Ivo Domagała (foto: archiwum)
Jaki jest? Ivo Domagała, kandydat na stanowisko: Narodowy Koordynator Wymian, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu; rodzinne miasto: Poznań, ale wychowywał się w Miłkowie k. Karpacza.

1)      Jedno, dwa lub trzy zadania, które udało się Tobie zrealizować podczas pracy w PTSS.
W czasie mojej działalności w PTSS brałem udział w organizacji Dental News VII i VIII oraz byłem głównym organizatorem Dental News IX.  
Seria konferencji Dental News w ubiegłych trzech latach przyciągnęła łącznie ponad 3 tys. osób, stając się znakiem rozpoznawczym poznańskiego oddziału PTSS.
Oprócz konferencji, współorganizowałem wiele kursów, podczas których członkowie mogli zdobywać praktyczną wiedzę z zakresu: stomatologii estetycznej, zachowawczej, implantologii czy ortodoncji.

2)      Jeden, dwa lub trzy powody, dla których chcesz kandydować do władz PTSS.
W IADS działam od 2014 r. Brałem udział w kongresie IADS w Indonezji, Jordanii i Tajlandii. Dzięki mojej aktywności w IADS - udziale w wolontariacie w Nepalu, czy w kursie z tak zwanych „Soft Skills” nawiązałem dużo międzynarodowych kontaktów.
Narodowy Koordynator Wymian opiera się na kontaktach z NEO innych krajów. Ten kontakt jest ułatwiony jeśli wszyscy się znają. Dzięki temu rzeczy niemożliwe załatwiane są od ręki, a na cuda należy chwilę poczekać.

3)      Jeden, dwa lub trzy najważniejsze cele, które chcesz zrealizować, będąc we władzach PTSS.
Będąc w zarządzie chciałbym umacniać pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Działalność w tym obszarze powinna być wielokierunkowa. Poprzez zwiększenie dostępności wymian klinicznych i naukowych Polska stanie się bardziej popularną destynacją wymian dla obcokrajowców, co umożliwi również większej ilości polskich studentów wyjazd za granicę.
Chciałbym również zmobilizować Polaków do uczestnictwa w programach IADS za granicą, takich jak np. wolontariaty. Kolejnym moim celem jest przywrócenie PTSS statusu członka w EDSA (European Dental Student Association) i co za tym idzie - uczestnictwo w programach tej organizacji (podobnie do IADS umożliwia ona wymiany kliniczne i wolontariaty).

4)      Jedno, dwa lub trzy zdarzenia, które uważasz za swój największy sukces jako studenta uniwersytetu medycznego (ewentualnie w trakcie aktywności zawodowej).
Za mój największy sukces uważam otrzymanie stypendium w ramach współpracy IADS z Digital Smile Design dla Liderów, które umożliwiło mi zdobywanie wiedzy od twórców tego oryginalnego pomysłu: Christiana Coachmana i Livio Yoshinaga na trzydniowym kursie w Londynie. Była to nagroda za pracę na arenie krajowej i międzynarodowej na rzecz studentów stomatologii.
Kolejnym moim sukcesem jest wybór do zarządu głównego IADS na stanowisko skarbnika, podczas kongresu w Bangkoku. Osiągnięciem jest również wygrana uczelnianego etapu w konkursie o tytuł Najlepszego Studenta Stomatologii, organizowanym przez firmę „Arkona”. Drugi etap dopiero przede mną. Trzymajcie kciuki!

SŁOWA KLUCZOWE
Ivo Domagała   Zjazd_PTSS   PTSS   studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH