• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Invisalign wybrało oficjalnego wykładowcę w Polsce

ms
02-01-2018, 09:50
Invisalign wybrało oficjalnego wykładowcę w Polsce lek. dent. Kamil Stefański, fot. Dentim Clinic
Lekarz stomatolog Kamil Stefański z katowickiego Dentim Clinic został jednym z pierwszych oficjalnych wykładowców marki Invisalign w Polsce. Stomatolog będzie uczył kolegów po fachu na temat zastosowania aparatu w codziennej praktyce ortodontycznej.

Szkolenia, które poprowadzi Kamil Stefański będą miały charakter modułowy i docelowo będą realizowane pod szyldem działającej od kilku lat Dentim Academy.  

– Wykłady dzielone będą na części.  Najpierw stomatolodzy i ortodonci otrzymają solidną wiedzę teoretyczną, która rozłożona będzie na kilka etapów o różnych stopniach zaawansowania. Następnie wezmą udział w kilkuetapowych zajęciach praktycznych, podczas których dowiedzą się, jak na co dzień pracować z aparatami Invisalign – mówi lek. dent. Kamil Stefański.

– Chcę koleżankom i kolegom przekazać przede wszystkim wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem w pracy z tym aparatem. Pracując z nim udoskonaliłem wiele rozwiązań, które dziś można spokojnie wdrażać także w innych klinikach.  Zdaję sobie także sprawę z tego, jakich rozwiązań w pracy z Invisalign nie stosować, a jakie się sprawdzają, to wiedza niezbędna np. dla stomatologów zaczynających dziś pracę z aparatem – mówi Kamil Stefański.

Ponadto, biorąc udział w wykładach, dentyści dowiedzą się także np. jak zaplanować leczenie w zgodzie z fizjologią stawu skroniowo-żuchwowego czy jak zaplanować leczenie ortodontyczne w tzw. relacji centralnej w stawie skroniowo-żuchwowym. Uczestnicy wykładów będą mogli także zgłębić wiedzę dotyczącą np. konieczności badań czynnościowych układu ruchowego narządu żucia przed leczeniem ortodontycznym.

Kamil Stefański jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Odbył staże podyplomowe z Ortodoncji i Chirurgii Stomatologicznej pod okiem najbardziej doświadczonych stomatologów na Śląsku. Jest członkiem amerykańskiego stowarzyszenia lekarzy praktykujących ortodoncję IAO – International Association for Orthodontics. Wykłada także na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, na Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji w Zabrzu. Absolwent European Masters of Aligners w Londynie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Invisalign   Dentim Clinic  

POLECAMY W SERWISACH