PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Implantologia: Chcesz się uczyć w Hiszpanii? Weź ze sobą pacjenta

sta
19-08-2014, 08:56
Implantologia: Chcesz się uczyć w Hiszpanii? Weź ze sobą pacjenta Marbella. Hiszpania (foto: sxc.hu)
Edukacyjny kurs Open Dental Community na hiszpańskim wybrzeżu Marbella (15 – 21 września 2014 r.) brzmi zachęcająco. Zagraniczni wykładowcy z Francji, Hiszpanii, Egiptu, Włoch i Kolumbii, możliwość zdobywania doświadczenia pod okiem doświadczonych implantologów, a wszystko w tak czarujących okolicznościach przyrody.

Oferta obejmuje udział w Kongresie Open Dental Community, w warsztatach i kursach praktycznych, a także wizyty w klinice i oglądanie operacji na żywo.

Jest jednak kilka „ale", najważniejsze „ale" to fakt, że każdy uczestnik kursu musi przywieźć ze sobą pacjenta, przygotowanego do leczenia implantologicznego. Pacjent płaci za przelot i zakwaterowanie, a leczenie dla niego jest bezpłatne. Pacjent należy do uczestnika, który go przywiózł. Tak więc to lekarz dentysta ma prawo przeprowadzenia zabiegu na "swoim" pacjencie, oczywiście pod nadzorem i kontrolą honorowych członków OpDeCo. Nie jest jasne czy istnieje możliwość odstępowania pacjentów lub ich wymiana.

Nie mniej ważne „ale", to fakt, że za przywilej nauki zapłacić trzeba i to wcale niemało, bo minimum 4 tys. EUR, jeśli przyjmie się, że pokryć należałoby koszt przelotu i pobytu „swojego" pacjenta - trzeba będzie zapłacić zdecydowanie więcej.

Trzecie „ale", to wątpliwość czy organizatorzy traktują poważnie uczestników. Takie bowiem sformułowania można przeczytać w widniejącej w internecie ofercie:

„Oferta obejmuje m.in. jedną z poniższych opcji na wybór".
„Wizyta kliniczna i odpoczynek na wybrze u Marbella, Hiszpania".
„Uczęstniku trzeba przywieść ze soba pacjenta, leczenie dla niego jest bespłatne".
„Operacja wykonuje się uczestnikiem, który przywiózł pacjenta".

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH