PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Implantolodzy szykują się do olimpiady

Mirosław Stańczyk
13-04-2017, 16:37
Implantolodzy szykują się do olimpiady Dentyści implantolodzy szykują się do olimpiady (foto: archiwum)
Sportowcy mają olimpiady, dentyści implantolodzy - kongresy ICOI. Co łączy oba wydarzenia? Nie łączy nic. Dzieli zaś zdecydowanie wszystko, nawet to, że olimpiady w Polsce, pomimo prób, ani razu nikt nie zorganizował, a IX ICOI Europe Consensus Conference - i owszem będzie (w Krakowie), i to już w czerwcu.

Dlaczego nie było w Polsce olimpiady? Pewnie także dlatego, bo dr n. med. Mariusz Duda, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego w sporcie działa zdecydowanie mniej aktywnie, niż w wyuczonym i wykonywanym od lat zawodzie. To w dużej mierze za jego sprawą 8 czerwca 2017 r. hotel Double Tree w Krakowie witać będzie uczestników: X jubileuszowego Kongresu PSI i jednocześnie historycznego, bo pierwszego Kongresu ICOI Europe, połączonego z IX ICOI Europe Consensus Conference.

Mirosław Stańczyk infoDENT24.pl: International Congress of Oral Implantology (ICOI) dla dentystów parających się implantologią jest pewnie tym samym czym Międzynarodowy Komitet Olimpijski dla sportowców.  Jak przekonuje się działaczy ICOI, że Polska podoła organizacji wydarzenia postrzeganego przez implantologów zdecydowanie jako jedno z najważniejszych w skali świata?

Dr n. med. Mariusz Duda, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego: Sport rządzi się swoimi prawami, nie wiem w jaki sposób wybór odbywa się na forum MKOL, niestety słyszymy, że nie zawsze transparentnie. W ICOI natomiast reguły są jasne. Wystarczy je spełnić. Polska takie warunki spełniła.

To była formalność, czy twarda walka o zwycięstwo? 
Łatwo nie było. Po pierwsze kierownictwo ICOI (International Officers) po przyjęciu aplikacji skrupulatnie analizuje dokonania kraju kandydackiego. W tym względzie Polska miała mocne karty. Przemawiała za nami duża i stale rosnąca liczba członków PSI i jednocześnie ICOI. To druga, biorąc pod uwagę liczebność, taka organizacja w Europie (po Niemczech – przyp. red).

Po drugie, mamy silną reprezentację, uznanych na międzynarodowym forum, specjalistów – implantologów. Nasz głos pilnie wysłuchiwany jest podczas naukowych spotkań o wymiarze światowym.

Po trzecie ważny jest potencjał kraju organizatora. Polscy dentyści - implantolodzy postrzegani są jako ci, którzy wykonują dobrą robotę, chcą się kształcić, podwyższać i poszerzać umiejętności, z zapałem chłoną wiedzę od bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów. Międzynarodowe umiejętności implantologiczne Fellowship oraz Diplomate mają w Polsce ugruntowaną pozycję na implantologicznej mapie edukacyjnej. Z roku na rok przybywa certyfikowanych implantologów i ekspertów do spraw implantologii stomatologicznej. 

SŁOWA KLUCZOWE
Duda Clinic   Mariusz Duda   ICOI   PSI   implantologia  

POLECAMY W SERWISACH