PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Ile lat student może czekać na decyzję władz uniwersyteckich?

ms
30-09-2013, 14:44
Ile lat student może czekać na decyzję władz uniwersyteckich? Ile lat student może czekać na decyzję władz uniwersyteckich? (źródło: Wikipedia)
Ze sprawy rozpatrywanej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wynika, że co najmniej pięć, a pewnie dłużej.
Skarżąca się osoba została skreślona z listy studentów w 2008 r., bo władze Wydziału Lekarsko - Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi nie uwzględniły wniosku słuchacza o przeprowadzenie egzaminów komisyjnych z farmakologii i immunologii. Student cały czas stał na stanowisku, że przysługiwał mu także trzeci termin egzaminu z patofizjologii.

Ze względu na fakt, że władze uczelniane zignorowały wnioski i podania byłego studenta i skreśliły go z listy słuchaczy trzeciego roku - sprawa trafiła do WSA w Łodzi. Sędziowie uznali, że nie zostały dopełnione wszelkie formalności ze strony UM w Łodzi i sprawa powinna być ponownie rozpatrzona. Wyrok w tej sprawie zapadł 23 lutego 2010 r. (sygn. akt III SA/Łd 576/09).

Wyrok zapadł, jednak nic się dalej nie zadziało. Po kilku kolejnych latach sprawa ponownie trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, który ponownie, tym razem w 2013 r., nakazał władzom UM w Łodzi zajęcie się kwestią wyrzucenia studenta z listy słuchaczy. Jedocześnie sędziowie WSA nałożyli karę na UM W Łodzi 4 tys. zł z powodu bezczynności (III SAB/Łd 29/12).

Kwestia sporna, pomimo upływu pięciu lat, nadal pozostaje sporna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
UM w Łodzi   studia stomatologiczne   WSA  

POLECAMY W SERWISACH