PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

III Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne: kolejny krok do przodu

ms
08-05-2017, 10:13
III Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne: kolejny krok do przodu III Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne w hotelu Narvil w Serocku
Powiedzenie do trzech razy sztuka - w przypadku III Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych nie ma zastosowania z jednej prostej przyczyny: opinie zdecydowanej większości uczestników dwóch poprzednich edycji MSS dowodzą, że za pierwszym i drugim razem warto było przyjechać w czerwcu do Serocka pod Warszawą.

Warto będzie przyjechać do Serocka i w tym roku, bo organizatorzy III Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych (Komisja ds. Lekarzy Dentystów ORL w Warszawie) hołdują zasadzie, że niezależnie od poziomu początkowego, można i należy piąć się w górę.

Czy członkowie ORL w Warszawie, przygotowujący Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne, udowodnią tę prostą tezę? O tym będą mogli przekonać się lekarze dentyści, którzy 9 i 10 czerwca przyjadą do hotelu Narvil w Serocku. Jedynym warunkiem przyjazdu jest uprzednia rejestracja na stronie ORL w Warszawie.
Po co mają to zrobić? Cel jest jeden, ale za to istotny  – uczestnictwo w wydarzeniu, które pozwoli na skonfrontowanie w miłej, przyjaznej, niemal familijnej atmosferze własnych umiejętności i wiedzy z tym co najnowsze, najwartościowsze w branży stomatologicznej. Tematyka szeroka, ale prezentowana w wymiarze szczegółowym m.in. z zakresu: mikrochirurgii, implantoprotetyki, piezochirurgii, zastosowań komórek macierzystych i materiałów kompozytowych w leczeniu stomatologicznym.

To tylko kilka przykładów, bo organizatorzy Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych przewidzieli w tym roku serię blisko 50 wykładów i warsztatów. Szczególnie część warsztatowa została rozbudowana w stosunku do wcześniejszych dwóch edycji MSS. To solidna dawka wartościowej wiedzy, która dodatkowo daje uczestnikom szkoleniach prawo do uzyskania 16 punktów edukacyjnych. 

Trudno oprzeć się wrażeniu, że trzecia edycja Mazowieckich Spotkań z wydarzenia regionalnego przekształca się w konferencję naukową o ogólnopolskim wymiarze (rzec by można - na razie ogólnopolskim).

Mówi Marta Klimkowska – Misiak, wiceprezes ORL w Warszawie i przewodnicząca KS ORL: Wykładowcy zbliżających się Mazowieckich Spotkań, jak i dwóch poprzednich, to w większości pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do tego przywykliśmy, ale po raz pierwszy wydarzenie to przygotowujemy wspólnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Z pewnością to dodatkowy impuls do rozwoju. 

Naszym celem jest ułatwienie zdobycia koleżankom i kolegom możliwie najnowszej wiedzy medycznej, co nie jest łatwe, bo ta zmienia się błyskawicznie. Chcemy też zwrócić uwagę na pewne, mniej popularne zagadnienia, jak chociażby na potrzeby starszych pacjentów. O tym będzie traktował wykład: Specyfika procedur profilaktyczno - leczniczych w gerostomatologii.

POLECAMY W SERWISACH