PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

II Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne: działo się

ms
20-06-2016, 08:04
II Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne: działo się II Mazowieckie Spotkania Stomatologiczne
Łatwiej jest osiągnąć sukces, niż go powtórzyć. Respektując tę zasadę, organizatorzy II Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych włożyli jeszcze więcej pracy w  przygotowanie MMS niż w ubiegłym roku. Wszystko po to, żeby uczestnicy tegorocznego Kongresu nie doszli do przekonania, że utrzymanie mistrzowskiego poziomu jest trudniejsze niż jego osiągnięcie. Udało się.

Czy na mapie szkoleń dla zapracowanych lekarzy dentystów jest miejsce dla kolejnych konferencji naukowych? Przebieg II Mazowieckich Spotkań Stomatologicznych (Jachranka 17 i 18 czerwca) dał odpowiedź pozytywną. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że MSS, organizowane przez OIL w Warszawie, a dokładniej przez Komisję Stomatologiczną Izby, wyznaczyły poziom, który zadowoli najbardziej nawet sceptycznych recenzentów sesji naukowych i szkoleń praktycznych dedykowanych lekarzom dentystom.

Kilka miesięcy temu infoDENT24.pl zapytał Martę Klimkowską – Misiak, zastępczynię prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie i przewodniczącą Komisji ds. Lekarzy Dentystów ORL w jaki sposób przekonać nieprzekonanych, że warto uczestniczyć w MSS. Usłyszeliśmy, że organizatorzy tegorocznej Konferencji uwzględnili życzenia dużej części ubiegłorocznych uczestników MSS. Tak więc nie powinno być rozczarowań.

I nie było. Skąd to wiadomo? Z wypełnionych do ostatniego miejsca sal wykładowych podczas większość wykładów.

Jeśli można mówić o niedociągnięciach organizacyjnych, to przejawiały się w zbyt małej liczbie miejsc siedzących. Faktem, że te w szybkim tempie uzupełniano.  Zadanie nie było łatwe do wykonania, gdyż często w trakcie trwania wykładu liczba słuchaczy zwiększała się w postępie logarytmicznym. Ciekawe zjawisko. Wytłumaczyć je można tym, że przez cały czas trwania MSS sesje naukowe odbywały się równolegle w kilku salach.

Większość słuchaczy przedkładała ponad przerwy kawowe, możliwość uczestniczenia chociażby w części kolejnego wykładu, który w tym czasie był realizowany. Zważywszy na bogatą tematykę, wybór nie był łatwy.

Ponad 500 uczestników II MSS swobodnie mogło korzystać z kilkudziesięciu wykładów i szkoleń i warsztatów. Tematyka w dużej mierze uwzględniała życzenia ubiegłorocznych gości I MSS:

POLECAMY W SERWISACH