PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

IDF zaprasza na Sympozjum z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej

ŁS
10-03-2014, 09:35
IDF zaprasza na Sympozjum z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej IDF zaprasza na Sympozjum z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (Fot. Fotolia/PTWP)
Co lekarz dentysta może zauważyć w jamie ustnej, jakie są tego konsekwencje prawne, jak wykorzystać to do rozwinięcia działalności i osiągać z tego tytułu dochody, a jednocześnie działać na dobro pacjenta, zgodnie z przysięgą Hipokratesa – to tylko kilka z tematów, które zostaną szeroko omówione podczas Sympozjum z okazji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Spotkanie organizowane przez International Dental Fair pod patronatem Fundacji „Z uśmiechem przez życie” zaplanowano na 20-21 marca w jednej z auli Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Portal infoDENT24.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

- Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to okazja na przedstawienie działalności lekarzy dentystów w szerszym aspekcie, jako tych, którzy często mają niepowtarzalną szansę na bardziej globalne spojrzenie na pacjenta - przekonują organizatorzy Sympozjum.

Co to znaczy? Jednym z tematów spotkania jest rola dentysty jako lekarza pierwszego kontaktu przy wykrywaniu chorób ogólnoustrojowych (Magdalena Pawelczyk-Madalińska). Na problem od wielu lat zwracają międzynarodowe stowarzyszenia dentystyczne, nie brakuje naukowych dowodów, że zdrowie organizmu zaczyna się właśnie w jamie ustnej. W trakcie jednego z wykładów uczestnicy poznają m.in. zależności pomiędzy stanem jamy ustnej a terapią hormonalną, leczeniem pacjentów z niedoborami wywołanymi nieprawidłową dietą i chorobami ogólnoustrojowymi czy wpływie stresu na stan jamy ustnej.

W bloku „medycznym" szkolenia znajdą się również tematy poświęcone roli stomatologa we wczesnym wykrywaniu zmian przednowotworowych i nowotworowych (Małgorzata Giezek-Kaczmarek), a także halitozie i kserostomii (Marcin Pochwalski) oraz pokazy: modelowania twarzy kwasem hialuronowym i mezoterapi jako rozszerzenie procedur stomatologii estetycznej (Marzena Lorkowska-Precht).

Interesująco zapowiadają się wykłady poświęcone biznesowo-prawnym aspektom wykonywania działalności lekarskiej. Tematem, który zawsze skupia wielu słuchaczy jest dokumentacja medyczna, szczególnie ta w wersji elektronicznej. Monika Szmidt przedstawi nie tylko najnowsze prawodawstwo, ale także podpowie, jak dokumentacja medyczna zabezpiecza przed procesem sądowym.

Uczestnicy Sympozjum zapoznają się także z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi odpowiedzialności gabinetu, lekarza czy personelu. Szczególnie wartościowe mogą być informacje dotyczące współodpowiedzialności podczas współpracy z technikami dentystycznymi czy wykonywania zabiegu z udziałem innego lekarza.

Organizatorzy spotkania nie ukrywają, że wiedzą jak zarabiać pieniądze w gabinecie stomatologicznym w warunkach rosnącej konkurencji. Agata Nocuń podczas swojego wykładu zwróci szczególną uwagę na odpowiedzialność społeczną biznesu (CSR) i jej wpływ na wizerunek praktyki stomatologicznej.

Dlaczego jeszcze udział w Sympozjum się opłaca? Wszyscy lekarze uczestniczący w Sympozjum biorą udział w losowaniu nagrody. Główną wygraną będzie asystor stomatologiczny, w dowolnie wybranym kolorze. Na pewno przyda się również 11 punktów edukacyjnych, które dentyści będą mogli sobie doliczyć za udział w spotkaniu.

Więcej informacji o szkoleniu znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH