• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Higienistki na Olimpie

ms
26-02-2018, 11:19
Higienistki na Olimpie Ogólnopolska Olimpiada Higienistek Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej
Tylko do 15 marca 2018 r. można przystąpić do I etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Higienistek Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej. Po raz pierwszy olimpiada kierowana jest do dwóch grup równolegle – higienistek uczących się oraz pracujących. Dotychczas 650 higienistek dokonało rejestracji.

Komitety Naukowy oraz Organizacyjny Olimpiady podjęły decyzję o równoległym realizowaniu rywalizacji dla uczących się higienistek oraz dla higienistek dyplomowanych i aktywnych zawodowo.

- Cieszy nas fakt, że olimpiada spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Na miesiąc przed zakończeniem rejestracji zanotowaliśmy 650 zgłoszeń. Wszystko więc wskazuje na to, że 15 marca, czyli w dniu zakończenia procesu rejestracji, pobity zostanie rekord zgłoszeń. To dla nas bardzo ważne, tym bardziej, że na bazie doświadczenia poprzednich lat wiemy, że udział w olimpiadzie zapewnia doskonałą możliwość poszerzenia wiedzy oraz kompetencji zawodowych. Miło nam, że z tej możliwości korzysta coraz więcej polskich higienistek- mówi Joanna Stępień, ekspert kliniczny Instytutu Blend-a-Med Oral-B, sprawująca nadzór nad organizacją oraz przebiegiem olimpiady.

Kolejną nowością tegorocznej edycji jest bogatsza oferta merytoryczna. Obok udostępnionej bibliografii oraz materiałów edukacyjnych, organizatorzy przygotowali cykl 7 szkoleń on line. Obejmują one spektrum tematów dotyczących nowoczesnej higieny jamy ustnej. Kompendium wiedzy dostępne jest na oficjalnej stronie  olimpiady.

Udział w Olimpiadzie jest bezpłatny. Przypominamy jego etapy.

Rejestracja uczestników odbywa się za pośrednictwem strony olimpiadahigienistek.pl i trwa do 15 marca,  2018 r., włącznie.

I etap kończy się również 15 marca,  2018 r. Jest nim test wiedzy, w formie on-line, w postaci 40 pytań jednokrotnego wyboru. Można do niego podejść tylko jeden raz. Osoby, które uzyskają minimum 60 proc.  poprawnych odpowiedzi przechodzą do II etapu.

II etap odbędzie się  6 kwietnia, 2018 r. i również będzie miał charakter testu on-line, składającego się z 40 pytań jednokrotnego wyboru. Godziny otwarcia oraz zamknięcia II stopnia zostaną opublikowane na tydzień przed egzaminem. Do III etapu olimpiady kwalifikację otrzyma 24 uczestników (12 z grupy higienistek pracujących oraz 12 z grupy uczących się), którzy udzielają co najmniej 70 proc. poprawnych odpowiedzi w najkrótszym czasie.

III etap, finałowy, odbędzie się  25 i 26 maja, 2018 r., w Iławie, w trakcie II Kongresu Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej. Finał będzie dwustopniowy i złożą się na niego egzamin teoretyczny oraz praktyczny.  Część teoretyczna wyłoni 12 uczestników (6 osób z każdej z grup), którzy przystąpią do końcowego egzaminu praktycznego. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 26 maja 2018 r.

POLECAMY W SERWISACH