PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Halina Porębska patronką sali konferencyjnej OIL w Gdańsku

ms
24-11-2016, 09:01
Halina Porębska patronką sali konferencyjnej OIL w Gdańsku Tablica pamiątkowa ku czci Haliny Porębskiej (foto: W. Klemens OIL Gdańsk)
Tablica pamiątkowa ku czci Haliny Porębskiej wita każdego, kto przekracza próg sali konferencyjnej OIL w Gdańsku. Nie mogło być inaczej. Halina Porębska to synonim tego co najlepsze w samorządzie lekarskim, nie tylko na Pomorzu.

Uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej nastąpiła po roku od śmierci Haliny Porębskiej: serdecznej, mądrej, pełnej ciepła i skromności dentystki.

- Przez wszystkie kadencje działania w samorządzie Halina była niezwykle aktywna – relacjonował dla portalu OIL w Gdańsku Leszek Dudziński członek Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie. - Jej rozwaga i logiczny punkt widzenia sprawiały, że niezależnie od tego kto przewodniczył Komisji Stomatologicznej, zawsze można było wypracować wspólne stanowisko – przekonywał Leszek Dudziński.

Halina Porębska pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Legislacyjnej Naczelnej Rady Lekarskiej, działała w Komisji Stomatologicznej NRL, była: członkiem Prezydium Komisji Stomatologicznej NRL (zastępcą sekretarza KS NRL i sekretarzem), członkiem NRL, wieloletnim sekretarzem i wiceprezesem OIL w Gdańsku.

Jej praca wyznaczona była pasją człowieka ogarniętego wizją stworzenia lepszego lekarskiego świata.

- Jestem przekonana, że gdyby zlikwidować izbę, jak chce część lekarzy, po kilku latach tworzylibyśmy ją na nowo. Ale mogłoby być trudniej – tak Halina Porębska kilka lat temu mówiła dla Pomorskiego Magazynu Lekarskiego.

Wiesława Klemens

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OIL w Gdańsku   Halina Porębska  

POLECAMY W SERWISACH