PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

GUMed: rewolucja na listach zakwalifikowanych na stomatologię

ms
19-07-2016, 22:33
GUMed: rewolucja na listach zakwalifikowanych na stomatologię GUMed przyjmuje na I rok studiów stomatologii (foto: sxc.hu)
Na liście osób zakwalifikowanych na I rok studiów na GUMed (kierunek lekarsko-dentystyczny, studia jednolite magisterskie, stacjonarne) znalazły się osoby, które uzyskały co najmniej 171 pkt. (uprzednio 177 pkt.).

Takich osób jest 81. 49 kandydatów, którzy pierwotnie zaakceptowani zostali przez komisję egzaminacyjną, ostatecznie zrezygnowało ze studiowania w Gdańsku. Dlatego też obecnie zakwalifikowani, poza kilkoma, są po raz pierwszy na liście. Kandydatka, która lideruje teraz przyszłym studentom stomatologii ma 190 pkt.

Kolejna, zaktualizowana wersja listy osób zakwalifikowanych na I rok na kierunek lekarsko - dentystyczny (studia jednolite magisterskie, stacjonarne) opublikowana zostanie 25 lipca.

Szczęśliwcy muszą do 22 lipca (do godziny 14:30) dostarczyć do Uczelnianego Centrum Rekrutacji GUMed wymagane dokumenty. Osoby, które nie spełnią tego obowiązku, zostaną skreślone z listy osób zakwalifikowanych na studia w GUMed, a w ich miejsce wejdą kolejne osoby, mające najwyższą liczbę punktów.

Chętnych do studiowania stomatologii na GUMed jest aż 1583 osób, czyli ponad 30 na jedno miejsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH