• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

GUMed: 12 nowych fantomów dla przyszłych dentystów

ms
29-06-2017, 09:43
GUMed: 12 nowych fantomów dla przyszłych dentystów Uroczystość uruchomienia pracowni w GUMed (źródło: GUMed)
Gdański Uniwersytet Medyczny w roku akademickim 2017/18 przywita studentów stomatologii nową pracownią symulacji stomatologicznej. W niej czekać będzie na przyszłych lekarzy dentystów 12 stanowisk z fantomami.

Pracownia symulacji stomatologicznej przygotowywana była przez pięć miesięcy. Inwestycja pochłonęła 1 mln zł, w tym wyposażenie - 650 tys. zł.

Każde ze stanowisk składa się z unitu, który jest wyposażony m.in. w: ślinociąg i ssak powietrzny, rękaw turbinowy ze światłem, trzyfunkcyjną strzykawko-dmuchawkę, lampę LED, mikrosilnik elektryczny i skaler (jeden na dwa stanowiska). W zestawie znajduje się także krzesło dla operatora z podparciem pleców. Najważniejsza jest głowa fantomowa wraz z popiersiem na wysięgniku, mocowana do unitu symulacyjnego z kompletnym modelem zębów.

Prof. Zdzisław Bereznowski, kierownik Katedry i Zakładu Protetyki Stomatologicznej GUMed, przypomina, że to już druga pracownia do prowadzenia ćwiczeń ze studentami. To na fantomach z nowej pracowni studenci przećwiczą m.in.: zakładanie licówek, koron i mostów.

- Modele z nowej pracowni posiadają wymienialne zęby, co pozwala na prowadzenie symulacji wielu przypadków stomatologicznych i przećwiczenie rozmaitych wariantów – mówi prof. Edyta Szurowska, prorektor ds. klinicznych GUMed.

Więcej: gumed

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
GUMed   studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH