PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gorzka strona Wielkanocy

en
26-03-2016, 08:03
Gorzka strona Wielkanocy Króliczek źle wróży zębom (foto: pixabay)
Z okazji świąt amerykańska telewizja NewsWest 9, jak wiele jej podobnych,  emituje program przestrzegający przed zgubnymi skutkami tradycji wielkanocnej dla stanu zębów tradycjonalistów. A tradycja w wydaniu amerykańskim wymaga objadania się w Wielkanoc słodyczami jak nigdy.

Według szacunków National Confectioners Association Amerykanie kupią na te święta słodyczy za 2 mld dolarów. Zjedzą blisko 100 mln czekoladowych zajęcy i 16 mld cukierków. Przewidując następstwa tego faktu właściciele niektórych placówek dentystycznych ogłaszają w internecie, że pełnić będą świąteczne dyżury.

Dr. Matt Gillespie z Azalea Dental w Tyler w Teksasie próbuje jednak zażegnać niebezpieczeństwo inaczej. Ostrzega on Amerykanów, że gryzienie cukierków nie służy zębom. Zwłaszcza tym osłabionym. To jedna z wielu społecznych akcji propagujących prozdrowotne zachowania.

Bella Vista z Dental Care’s Rashmi Bhatnagar zdaje sobie sprawę, że apel do amerykańskiego społeczeństwa, żeby w Wielkanoc nie objadać się słodyczami, to mission impossible. Dentystka skupiła się zatem na technice jedzenia słodkości. - Z dwojga złego lepiej jest błyskawicznie pochłonąć czekoladkę niż delektować się „ciągutkami” lub ssać cukierki typu landrynki – uważa Bella Vista.

W Polsce do społeczeństwa dociera niestety jedynie przekaz o nadmiernej liczbie kalorii w mazurkach. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH