• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gorąca linia między UM Lublin a ACTA Amsterdam

en
12-10-2017, 08:33
Gorąca linia między UM Lublin a ACTA Amsterdam ACTA Amsterdam (fot. Wikipedia)
Uniwersytet Medyczny w Lublinie prowadzi rozmowy z ACTA Amsterdam na temat możliwości współpracy w kształceniu przyszłych dentystów przy użyciu „wirtualnego pacjenta” Moog Simodont® Dental Trainer oraz kalibracji metod nauczania.

Holenderskie centrum ACTA Amsterdam (Academic Centre for Dentistry Amsterdam) wizytowały prodziekan I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologicznym, kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją dr hab. Barbara Tymczyna oraz dr Monika Sitarz – koordynator współpracy UM Lublin-ACTA Amsterdam. 

Dr M. Sitarz, pracując w ACTA w 2007 r. jako nauczyciel akademicki, uczestniczyła w pierwszych testach na prototypie „wirtualnego pacjenta” Moog Simodont® Dental Trainer.

Obecnie projekt Simodont jest już o wiele bardziej zaawansowany. Jego najnowsze możliwości przedstawiał polskim badaczkom prof. Paul Wesselink poprzedni kierownik Departamentu Stomatologii Zachowawczej Endodoncji i Pedodoncji, dr Marjoke Vervoorn – dyrektor centrum kształcenia na ACTA oraz dr Hagay Shemesh – dyrektor kształcenia podyplomowego.

Simodont jest z powodzeniem wykorzystywany w treningach przedklinicznych i klinicznych. Naukowcy holenderscy mogli więc podzielić się swoimi doświadczeniami, jak w efektywny i ujednolicony sposób kształcić przyszłych dentystów.

Z kolei dr hab. B. Tymczyna przedstawiła holenderskim kolegom sposób kształcenia studentów polsko- i anglojęzycznych, nakreśliła możliwości kontynuowania istniejącej już współpracy oraz rozwinięcia wspólnych projektów naukowo-dydaktycznych.

Wizyta w ACTA poprzedzona była uczestnictwem w zjeździe European Society of Endodontology (ESE) w Brukseli, który raz na dwa lata gromadzi specjalistów i pasjonatów z dziedziny endodoncji. 

Więcej: umlub.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH