• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdzie najlepiej na świecie uczą stomatologii?

kan
02-06-2016, 08:04
Gdzie najlepiej na świecie uczą stomatologii? Najlepsza szkoła dla dentystów jest w Hong Kongu (fot. wikipedia)
Studenci z całego świata przyjeżdżają do amerykańskich uczelni, aby studiować stomatologię. Nic w tym dziwnego skoro Quacquarelli Symonds - firma, która prowadzi światowy ranking uniwersytetów, w tym roku na liście pięćdziesięciu najlepszych uczelni dentystycznych wymienia 15 amerykańskich.

Quacquarelli Symonds ocenia reputację uczelni, pracowników i uwzględnia liczbę cytowań prac naukowych.
I choć pierwsze miejsce na tegorocznej liście zajmuje University of Hong Kong, to już na drugim miejscu jest University of Michigan.

Pracownicy University of Hong Kong uważają, że kluczem do sukcesu tej uczelni są sesje kliniczne i debaty bazujące na problemach medycznych. University of Hong Kong zatrudnia pracowników naukowych z całego świata, aby zapewnić swoim studentom najwyższy poziom nauczania.

Z kolei na University of Michigan panuje opinia, że na wysokie notowania tamtejszej stomatologii składa się ciężka praca wybitnej grupy studentów i wyjątkowych pracowników na światowym poziomie. Pracując razem stale starają się być liderami w nauczaniu, badaniach i opiece nad pacjentem. School of Dentistry ma już na tym uniwersytecie 140-letnią tradycję w edukacji dentystów. 

Karolinska Institutet w Sztokholmie znalazła się w tym roku na miejscu trzecim, to gorzej niż w ubiegłym, kiedy zajmowała miejsce pierwsze. King’s College London jest czwarty na międzynarodowej liście. W najlepszej dziesiątce znalazły się jeszcze University of Gothenburg, Tokyo Medical and Dental University, Katholieke Universiteit (KU) Leuven, University College London, Universidade de Sao Paulo i New York University.

Pozostałe amerykańskie szkoły wśród 50 najlepszych to: Harvard University (11), University of North Carolina w Chapel Hill (14), University of Washington (15), University of California w Los Angeles (19), University of Pennsylvania (21), Boston University (24), University of California w San Francisco (30), Columbia University (32), University of Iowa (36), University of Southern California (39), Ohio State University (40), University of Minnesota (44), University of Florida (45).

Więcej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
uczelnie medyczne   stomatologia   nauka  

POLECAMY W SERWISACH