PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdańsk: Okręgowa Izba Lekarska prowadzi sondaż na temat stażu podyplomowego.

smn
17-06-2016, 11:30
Gdańsk: Okręgowa Izba Lekarska prowadzi sondaż na temat stażu podyplomowego. Program stażu w rękach dentystów (fot. pixabay)
Staż podyplomowy przywrócony! Teraz chodzi o jak najlepsze przygotowanie jego nowej formy, aby rzeczywiście dobrze przygotowywał lekarzy dentystów do pracy. Sondaż pomoże wypracować rozwiązania przyjazne dla młodych dentystów.

Dentyści, jak nigdy dotąd, mają szansę, aby realnie wpłynąć na proces kształcenia podyplomowego. Obecny minister zdrowia z dużą uwagą przysłuchuje się głosowi izb lekarskich i stara się współpracować na każdym polu.

Okręgowa Izba Lekarska w Gdańsku chce wykorzystać tę sytuację i zreformować system edukacji w polskiej ochronie zdrowia. Potrzebne są rzetelne i twarde dowody na to, że argumenty i propozycje środowiska dentystów są słuszne.

W tym celu na stronie OIL umieszczono krótką, anonimową ankietę. Została przygotowana przy współpracy z PBS z Sopotu. Zawarte w niej pytania pozwolą prześledzić proces kształcenia i znaleźć tzw. wąskie gardła, które powodują ograniczenia w dostępie do uzyskania upragnionej specjalizacji.

Wyniki ankiety zostaną przedstawione w raporcie. 

A oto niektóre z pytań:
- Jak oceniasz możliwość samodzielnego prowadzenia pacjenta pod opieką koordynatora stażu, wykonywania prostych procedur zabiegowych, opanowania umiejętności zachowania się w sytuacjach nagłych, wsparcie uzyskiwane od doświadczonych lekarzy

- Masz możliwość podjęcia decyzji, jak będzie wyglądał staż podyplomowy lekarzy w Polsce. Które ze staży cząstkowych powinny zostać w programie w niezmienionym wymiarze czasu, które powinny zostać zmienione, w ogóle nie są potrzebne i powinny zostać wykreślone z programu.

- Czy dobrym pomysłem jest wprowadzenie do stażu podyplomowego kilku tygodni, podczas których będzie można realizować staż z indywidualnie wybranej dziedziny.

- Czy masz zaplanowany wyjazd do pracy za granicę (masz już zapewnione miejsce pracy) i na pewno wyjedziesz lub już wyjechałaś i pracujesz za granicą?

Wiecej: oilgdansk.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH