• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Gdańsk, Kraków, Łódź: kosmetyczna zmiana progów

ms
04-08-2016, 13:39
Gdańsk, Kraków, Łódź: kosmetyczna zmiana progów Rekrutacja na stomatologię w toku (foto: pixbay)
Niewiele zmienia się na listach rankingowych przyjęć na stomatologię w uniwersytetach medycznych. W Łodzi na przykład na Wydziale Lekarskim – Oddział Stomatologiczny ruchów w punktacji 4 sierpnia nie zanotowano, podczas gdy na Wydziale Lekarskim już tak.

Na liście osób zakwalifikowanych na I rok studiów na GUMed (kierunek lekarsko-dentystyczny, studia jednolite magisterskie, stacjonarne) znalazły się osoby, które uzyskały co najmniej 167 pkt. i minimum 82 z biologii (w pierwszym rozdaniu 177 pkt.).

Takich osób jest 52. Podobna liczba kandydatów, którzy pierwotnie zaakceptowani zostali przez komisję egzaminacyjną, ostatecznie zrezygnowało ze studiowania w Gdańsku. Kandydatka, która lideruje teraz przyszłym studentom stomatologii (Maryna Sushchanka) ma 190 pkt.

Kolejna, zaktualizowana wersja listy osób zakwalifikowanych na I rok na kierunek lekarsko - dentystyczny (studia jednolite magisterskie, stacjonarne) opublikowana zostanie 8 sierpnia.

Szczęśliwcy muszą do 5 sierpnia (do godziny 14:30) dostarczyć do Uczelnianego Centrum Rekrutacji GUMed wymagane dokumenty. Osoby, które nie spełnią tego obowiązku, zostaną skreślone z listy osób zakwalifikowanych na studia w GUMed, a w ich miejsce wejdą kolejne osoby, mające najwyższą liczbę punktów.

Chętnych do studiowania stomatologii na GUMed jest aż 1583 osób, czyli ponad 30 na jedno miejsce.

Ostatnia lista rankingowa w CM UJ podaje 225 pkt.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH