PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

FDI 2016 Poznań: BE ACTIVE DENTIST wystartuje z Live Surgery Clinic

ms
31-08-2016, 09:13
FDI 2016 Poznań: BE ACTIVE DENTIST wystartuje z Live Surgery Clinic lek. dent. Maciej Michalak, prezes zarządu Fundacji BE ACTIVE DENTIST
O tym dlaczego warto bacznie obserwować stoiska podczas Światowej Wystawy Stomatologicznej FDI, jak bezpłatnie zdobyć praktyczną wiedzę oraz w jaki sposób pomóc olimpijczykowi - dentyście, rozmawiamy z lek. dent. Maciejem Michalakiem, prezesem zarządu Fundacji BE ACTIVE DENTIST.

infoDENT24.pl: Jedno jest pewne – dla członków BAD Kongres FDI nie jest wydarzeniem tak tajemniczym, jak dla większości polskich lekarzy dentystów. Wszak kilkunastoosobowa ekipa BAD uczestniczyła w FDI 2015 w Bangkoku, aktywnie pomagając w promocji poznańskiej edycji. Jakie wrażenie pozostawiła Tajlandia?
Maciej Michalak: Faktycznie, mamy bogate doświadczenia z FDI. W Bangkoku mogliśmy zaobserwować przede wszystkim, jak bardzo międzynarodowe jest to wydarzenie. Polskie stoisko odwiedzali przedstawiciele właściwie wszystkich kultur i nacji, często z rozmowy wynikało, że nie jest to dla nich pierwszy w życiu Kongres FDI.

Zapewne w Poznaniu będzie podobnie, wiadomo przecież, że udział w wydarzeniu potwierdziły delegacje ze 117 krajów. Pamiętam również, że FDI w Bangkoku odbywał się w wielkim, kilkupoziomowym centrum wystawienniczym, z imponującą częścią gastronomiczną, ale to też nie dziwi – to w końcu Azja, gdzie ludzi jest zdecydowanie więcej. Do sprawnej organizacji Kongresu FDI pawilony MTP w zupełności wystarczą.

infoDENT24.pl: Z zaufanych źródeł wiemy, że członkowie BAD dobrze wykorzystali Światową Wystawę Stomatologiczną i z Tajlandii wrócili bogatsi o kilka nowinek technicznych.
Maciej Michalak: Tak, kilka produktów było w takiej cenie, że żal było nie skorzystać z okazji. Fenomen Wystawy polega na tym, że umożliwia szeroką perspektywę rynków stomatologicznych i pozwala na „upolowanie” produktu w naprawdę dobrej cenie, szczególnie gdy mądrze negocjujemy. Wystawę w Poznaniu warto zwiedzać z mobilną aplikacją, która wydaje się wyjątkowo intuicyjna. Jestem przekonany, że ułatwi ona poruszanie się po, bądź co bądź, nowym dla polskiego odbiorcy wydarzeniu.

infoDENT24.pl: Istnieje prawdopodobieństwo, graniczące z pewnością, że FDI w Poznaniu będzie się różnił od tego w Bangkoku, ponieważ jest znakomitą okazją do prezentacji możliwości kreacyjnych członków BE ACTIVE DENTIST.

Maciej Michalak: Tak, będzie się różnił przede wszystkim bardzo rozbudowaną częścią warsztatową tzw. hands-on, nad których programem pracował również BAD. Oferujemy ponad 20 kursów praktycznych, właściwie ze wszystkich dziedzin stomatologii. Do współpracy zaprosiliśmy znakomitych ekspertów ze świata i z Polski, którzy poruszą tak ciekawe zagadnienia jak m.in.: odbudowy kompozytowe w przypadku znacznego starcia zębów, użycie mikroimplantów jako zakotwiczenie w ortodoncji, leczenie TMJD, leczenie w powiększeniu czy techniki autogennych przeszczepów kości w chirurgii stomatologicznej.

SŁOWA KLUCZOWE
Maciej Michalak   Be Active Dentist   FDI_2016  

POLECAMY W SERWISACH