PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Europejskie standardy w leczeniu dzieci i młodzieży

08-01-2013, 23:56
Europejskie standardy w leczeniu dzieci i młodzieży (foto:sxc.hu)
Europejskie standardy w leczeniu dzieci i młodzieży (foto:sxc.hu)
Wytyczne postępowania po urazach zębów; Przypadki kliniczne - jak postąpić w trudnej sytuacji; Profilaktyka stomatologiczna podstawą planowania leczenia u najmłodszych - to tematy wykładów, które zostaną przedstawione podczas konferencji Urazy zębów: Doświadczenia europejskich ekspertów w leczeniu dzieci i młodzieży.

Europejskie standardy w leczeniu dzieci i młodzieży mogą stać się bliższe dentystom.

Sympozjum odbędzie się 12 kwietnia 2013 r. w hotelu Haffner w Sopocie.

Przewodniczącą komitetu naukowego i organizacyjnego jest dr hab. n. med. Katarzyna Emerich, a organizatorem naukowym spotkania: Katedra i Zakład Stomatologii Wieku Rozwojowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wykładowcami będą m.in.:

dr hab. n. med. Katarzyna Emerich

Specjalista stomatologii dziecięcej; kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego GUMed; konsultant wojewódzki ds. stomatologii dziecięcej; członek Rady European Acadamy of Paediatric Dentistry; członek komitetu redakcyjnego: Clinical, Cosmetic & Investigational Dentistry, European Archives of Paediatric Dentistry, World Journal of Stomatology i Journal of Pediatric Dentistry; autorka i współautorka ponad 140 prac opublikowanych w kraju i za granicą; doświadczony wykładowca konferencji polskich i międzynarodowych.

prof. Mike Harrison

Specjalista stomatologii dziecięcej; konsultant w Guys Hospital; starszy wykładowca i klinicysta w Guys and Kings Hospital Londyn, przewodniczący Komitetu Badania Efektywności Klinicznej w Stomatologii Dziecięcej.

Profesor zajmuje się genetyką stomatologiczną szczególnie w zakresie zaburzeń pod postacią hypodoncji. Jest on współautorem narodowych wytycznych UK dotyczących zastosowania znieczulenia ogólnego w stomatologii dziecięcej.

Praca doktorska Mike Harrisona obejmowała tematykę profilaktyki urazów w obrębie części twarzowej czaszki poprzez użycie kasków rowerowych.

doc. Dr. Yango Poh

Chirurg szczękowo - twarzowy, konsultant, zastępca kierownika Katedry Chirurgii Szczękowej Uniwersytetu w Bonn.

W 1987 ukończył Uniwersytet w Gießen. W latach 1988 - 2001 pracował w Katedrze Chirurgii Szczękowej w macierzystym Uniwersytecie, a od 2001 pracuje w Katedrze Chirurgii Szczękowej na Uniwersytecie w Bonn.

Tematyka jego pracy doktorskiej oraz habilitacyjnej obejmowała badania eksperymentalne i kliniczne na temat pierwszej pomocy i dalszego leczenia całkowicie zwichniętych zębów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   edukacja   kursy   Szkolenie  

POLECAMY W SERWISACH