PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dzień Warsztatowy z PTSS Łódź. Nie przegap go.

ms
04-04-2017, 08:26
Dzień Warsztatowy z PTSS Łódź. Nie przegap go. Dzień Warsztatowy z PTSS Łódź
Jeden dzień w nauce stomatologii to tyle co nic, jednak jeśli jest to Dzień Warsztatowy z PTSS Łódź, to wówczas obowiązuje całkiem inne kryterium ocen. Jakie? O tym rozmawiamy z Aleksandrą Grabiec, z Zarządu Głównego PTSS.

infoDENT24.pl: Dzień Warsztatowy z PTSS Łódź sygnowany jest jako pierwsze tego typu wydarzenie w dziejach Towarzystwa. Ciekawe jak zrodziła się ta inicjatywa. Pomysł zakiełkował niespodziewanie, czy był wynikiem rozbudowanych analiz potrzeb?


Aleksandra Grabiec, ZG PTSS: Staramy się analizować potrzeby członków Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii. Zwykle zgłaszają oni chęć zdobywania umiejętności praktycznych, a zatem każde organizowane przez nas warsztaty spotykają się z dużym zainteresowaniem. Co zresztą nie powinno nas dziwić - szkolenia są okazją do doskonalenia podstawowych umiejętności nabytych podczas zajęć na uczelni, ale też uczestnicząc w nich poznajemy innowacyjne technologie i metody pracy, nowe materiały. A to wszystko daje nam większe szanse na rozwój, zdobywamy doświadczenie i zwiększa się nasza atrakcyjność na rynku pracy. 


Konferencje i sympozja na kilkaset, nierzadko na ponad tysiąc uczestników, znudziły się studentom stomatologii? Większego formatu przedsięwzięcia w programie uwzględniają przecież także warsztaty, czyżby konwencja wydarzenia „towarzyszącego” nie sprawdziła się?
Warsztaty, jako wydarzenie towarzyszące konferencjom PTSS, są sprawdzoną od lat i chętnie wybieraną formą zdobywania dodatkowej wiedzy i umiejętności przez członków PTSS. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że nie każdy lokalny oddział Towarzystwa organizuje konferencję w danym roku akademickim. Nie każdy członek PTSS ma możliwość wyjazdów na wydarzenia ogólnopolskie, odbywające się w innych miastach. Dzień Warsztatowy to event, stworzony również z myślą o takich przypadkach - kiedy chcemy zorganizować coś wyjątkowego dla członków lokalnych oddziałów, którzy wykazują potrzebę i chęci doskonalenia swoich umiejętności. Oczywiście jeżeli w wydarzeniu zechcą wziąć udział osoby z innych oddziałów PTSS - są one mile widziane. 

Jak konstruuje się tematykę warsztatów. Wymieńmy takie tematy jak: Piezochirurgia i laseroterapia w zabiegach okołoimplantologicznych, Niskoinwazyjne leczenie chorób przyzębia, iTOP – indywidualny trening higieny jamy ustnej. To wynik spójnej koncepcji programowej, czy bardziej odpowiedź na zapotrzebowanie słuchaczy.
Konstruując tematykę staraliśmy się dobrać warsztaty z różnych dziedzin stomatologii, tak aby trafić w zainteresowania i potrzeby szerokiego grona odbiorców. Ponadto poziom zaawansowania jest zróżnicowany, a zatem w Dniu Warsztatowym mogą uczestniczyć tak studenci pierwszego, czy drugiego roku, jak i lekarze stomatolodzy - każdy z nich znajdzie coś dostosowanego dla siebie. I co najważniejsze – chcieliśmy, aby szkolenia, które zaproponujemy uczestnikom, były wartościowe pod względem merytorycznym, a przede wszystkim praktycznym.

SŁOWA KLUCZOWE
Aleksandra Grabiec   PTSS Łódź  

POLECAMY W SERWISACH