PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Dr hab. Marcin Mikulewicz i stanowisko profesora na UM we Wrocławiu

js
17-11-2015, 12:00
Dr hab. Marcin Mikulewicz i stanowisko profesora na UM we Wrocławiu dr. hab. Marcin Mikulewicz na www.mikulewicz.eu
27 listopada 2015 r., podczas posiedzenia Rady Wydziału Lekarsko - Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, rozpatrywana będzie sprawa zatrudnienia na stanowisku profesora nadzwyczajnego dr. hab. Marcina Mikulewicza.

Dr hab. Marcin Mikulewicz miałby być zatrudniony na jako profesor nadzwyczajny w Samodzielnej Pracowni Wad Rozwojowych Twarzy, Katedry Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji.

Dr hab. Marcin Mikulewicz jest znaną postacią w branży stomatologicznej, ukończył Wydział Lekarsko - Stomatologiczny Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1999 r. W 2000 r. rozpoczął pracę w Katedrze Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji AM we Wrocławiu. W tym okresie rozpoczął leczenie pacjentów z rozszczepami wargi, wyrostka zębodołowego i podniebienia - w ramach programu ministerialnego „Program ortodontycznej opieki nad dziećmi z całkowitym rozszczepem podniebienia pierwotnego i/lub wtórnego”. W 2005 r. został przeniesiony do utworzonej Samodzielnej Pracowni Wad Rozwojowych Twarzy przy Katedrze Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji AM we Wrocławiu.

W 2005 r. na tej samej Uczelni obronił pracę doktorską oraz rozpoczął szkolenie specjalizacyjne z ortodoncji, które ukończył w 2014 r., uzyskując tytuł lekarza specjalisty. W 2012 r. obronił kolokwium habilitacyjne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 2014 r. jest kierownikiem Samodzielnej Pracowni Wad Rozwojowych Twarzy przy Katedrze Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji UM we Wrocławiu. 

Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO) oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego (EOS).

Dr hab. Marcin Mikulewicz tak mówi o swojej pozazawodowej pasji: Nie ma się co oszukiwać, na pierwszym miejscu jest tenis. Zacząłem grać w wieku lat 10, a wszystkiego nauczył mnie mój tato. Choć w ostatnich latach gram mniej to fascynacja tym sportem utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. W okresie zimowym, o ile pozwala na to czas, staram się wyjeżdżać na narty. Jeżeli chodzi o hobby czytane – szczególne miejsce zajmuje historia, a w szczególności II wojna światowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
UM Wrocław   Marcin Mikulewicz   ortodoncja  

POLECAMY W SERWISACH