PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dr Christian Coachman ambasadorem BAD

ms
07-06-2016, 08:33
Dr Christian Coachman ambasadorem BAD Dr. Christian Coachman w rodzinie BAD
Guru, rewolucjonista, światowa sława – tak najczęściej przedstawiany jest dr. Christian Coachman, który uhonorowany został tytułem ambasadora Be Active Dentist. To kolejna nietuzinkowa postać w panteonie sławy BAD.

W Polsce wciąż jest niewielu specjalistów, którzy mogą poszczycić się posiadaniem Certyfikatu Digital Smile Design, wydanego przez dr. Christiana Coachmanna. To może się jednak zmienić, gdyż 26 września twórca DSD zawita do Warszawy z wykładem przybliżającym koncepcję cyfrowego projektowania uśmiechu.

DSD stawia na komunikację, w której podstawowe znaczenie ma wizualizacja procesu leczenia, w nim zaś szczególny nacisk położony jest na pokazanie pacjentowi efektu końcowego.

Projektowanie uśmiechu, analiza estetyczna, praca na koronach tymczasowych nie są nowościami w stomatologii, zdecydowanie nowością jest ścisła komunikacja z pacjentem, wręcz współpraca z nim na etapie projektowania uśmiechu.

DSD pomaga wyeliminować błędy, nieporozumienia na linii lekarz - pacjent.

Ideą DSD jest zaprezentowanie pacjentowi, jeszcze przed rozpoczęciem leczenia, jaki byłby efekt możliwy do osiągnięcia.

Christian Coachmann stawia w pierwszej kolejności na planowanie. Tylko przy uwzględnieniu wielu elementów, zarówno tych ułatwiających osiągnięcie celu, jak i tych, które ten cel oddalają – można uzyskać optymalny efekt. O tak zwanej ścieżce dojścia w przystępny sposób musi być poinformowany pacjent.

Ambasador BAD porównuje DSD do pracy architekta, który nie tylko obmyśla projekt i przygotowuje go „w komputerze", ale generuje również wariantową, przestrzenną wizualizację, uwzględniając wskazówki klienta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH