PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dokąd popłynie DentalShip

ms
27-02-2017, 08:01
Dokąd popłynie DentalShip DentalShip
Organizatorzy I Ogólnopolskiej Konferencji PTSS DentalShip (3-5 marca 2017 r. w Szczecinie) mają łatwiej, bo mogą czerpać energię z najlepszych doświadczeń tych, którzy tego typu przedsięwzięcia realizują w miarę systematycznie. Mają też trudniej, gdyż z samych obserwacji poczynań liderów, nawet tych, na których warto się wzorować, niewiele wynika.

Są wyraźne symptomy, że DentalShip wykreuje nową jakość w konferencjach naukowych PTSS. Takimi oznakami jest chociażby doborowy skład wykładowców. Są wśród nich nazwiska wyznaczające kierunki rozwoju światowej medycyny. To osoby, o dokonaniach których piszą media – i to nie tylko specjalistyczne - na całym świecie.

Organizatorzy DentalShip ślą sygnał do uczestników szczecińskiej konferencji „Nikt wam tego na studiach nie powie, a wszyscy musicie to wiedzieć”. To tytuł jednego z wykładów, jednak jego wymowa w zasadzie odnosi się do zdecydowanej większości wykładów. Dobór tematów, sposób ich prezentacji daleko wykraczają poza ramy akademickiego wykładu - to doskonały prezent adresowany do wszystkich, którzy „chcą wiedzieć lepiej”.

   
Gabriela Szul z Zarządu Głównego PTSS:
Konferencja w Szczecinie może być przełomowa w historii PTSS, ponieważ wprowadzono dużo innowacyjnych pomysłów i tematów, jak wykład gościa honorowego prof. dr hab. n.med. Marii Siemionow. Jestem pewna, że zaprezentowane wykłady będą motywacją do podejmowania coraz ciekawszych badań oraz zainspirują młodych lekarzy do pogłębiania wiedzy.

Ciekawym pomysłem jest również pokaz mody medycznej, który będzie miłym przerywnikiem w wytężonej pracy umysłu. Widać, że PTSS Szczecin wkłada w przygotowania całe swoje „stowarzyszeniowe” serce.

   
Aleksandra Simińska, wiceprezes ds.kontaktów zewnętrznych PTSS Oddział Szczecin:
Organizacja konferencji na kilkaset osób to spore wyzwanie, tym bardziej dla studentów z oddziału PTSS Szczecin, gdyż od kilku lat nie było u nas takiego wydarzenia. Cały zespół jest niesamowicie podekscytowany. Dokładamy wszelkich starań, by dopiąć wszystko na ostatni guzik, a czasu jest coraz mniej. Postawiliśmy na interdyscyplinarność, całościowe podejście do tematu stomatologii, stąd w programie poza chirurgią szczękowo-twarzową, periodontologią, stomatologią zachowawczą, będą także tematy związane z poparzeniami w obrębie jamy ustnej, prawem medycznym, czy też tzw. soft skills.

   
lek. Marcin Krajmas:
Większość uczestników konferencji organizowanych przez PTSS myśli, marzy, bądź planuje zarządzanie własnym gabinetem i budowanie biznesu wokół zdobytych na studiach umiejętności. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, z czym wiąże się prowadzenie własnej działalności, a tylko pojedyncze osoby zdecydują się łączyć własny pomysł na biznes ze studiami. Słuchaczy zgromadzonych na konferencji chciałbym zarazić ideą przedsiębiorczości oraz pokazać jak cenne są wszystkie doświadczenia związane z prowadzeniem firmy z punktu widzenia ich przyszłej pracy.
wykład w piątek, godz. 17.50-18.10 Marcin Krajmas „Nikt wam tego na studiach nie powie, a wszyscy musicie to wiedzieć - będziecie przedsiębiorcami”

POLECAMY W SERWISACH