PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentysto, powiedz pacjentom co wiesz o uśmiechu

ms
09-08-2016, 10:29
Dentysto, powiedz pacjentom co wiesz o uśmiechu lek. dent. Monika Stachowicz z Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodent w Warszawie
Socjologowie z University of British Columbia przeprowadzili badania, w których okazało się, że mężczyźni, którzy mają zamyślony, dumny wyraz twarzy lub jedynie tzw. szelmowski uśmiech są w ogólnym rozrachunku bardziej atrakcyjni dla kobiet, niż ci, na których twarzach gości uśmiech od ucha do ucha.

Powiedz mężczyznom, że  
kobiecy mózg woli umiar w ekspresji. To poniekąd wyjaśnia teorię o tym, że kobiecą uwagę przyciągają „źli chłopcy”.

Powiedz kobietom
Z kolei atrakcyjny uśmiech kobiety potrafi przyciągnąć niejedno spojrzenie i podbić niejedno serce. Statystyki nie kłamią, aż 96 proc. osób uważa atrakcyjny uśmiech za największy wabik dla płci przeciwnej (dane Amerykańskiej Akademii Stomatologii Estetycznej). To na uśmiech, obok oczu, zwracamy największą uwagę, gdy kogoś poznajemy - i jeśli wierzyć naukowcom - zaledwie ułamek sekundy wystarczy, aby podświadomie zdecydować, czy ktoś nam się podoba czy nie.

Autorzy jednego z badań twierdzą, że aż 69 proc. osób uważa uśmiechniętą twarz kobiety za bardziej atrakcyjną, niż tę samą twarz podkreśloną makijażem.

Powiedz kobietom i mężczyznom
- Jednym z zasadniczych elementów atrakcyjnego uśmiechu są proporcje. Jeśli mamy pełne usta i drobne, krótkie zęby, to przywrócenie symetrii jest wręcz niezbędne – uważa - mówi lek. dent. Monika Stachowicz z Centrum Leczenia i Profilaktyki Paradontozy Periodent w Warszawie.

W jej ocenie, na przykład górne przednie zęby, w tym jedynki, powinny być nieco dłuższe i stanowić 75-100 proc. przestrzeni między górną a dolną wargą, gdy się uśmiechamy. To sprawia, że uśmiech w kontakcie z drugą osobą wysuwa się na dominujący, centralny plan, przyciąga uwagę do ust i zębów

Dentystka wskazuje potencjalnym pacjentom, że zęby można zrekonstruować za pomocą różnorodnych metod: wśród nich są korony ceramiczne, galwaniczne, pełnoceramiczne, ale w przypadku przednich zębów najlepiej sprawdzą się zabiegi za pomocą materiałów stomatologicznych opartych na kompozycie lub licówki. Sprawdza się bonding, odbudowa ukruszonych, ułamanych zębów lub zużytych koron żywicą kompozytową.

Zabieg bondingu jest zazwyczaj tańszy, niż inne zabiegi stomatologii estetycznej np. założenie licówek, do tego trwa krócej. Uwaga jednak, o ile pacjent cierpi na bruksizm - materiał może się z czasem niszczyć i zużywać.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
estetyka   uśmiech   Monika Stachowicz  

POLECAMY W SERWISACH