PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dentyści mogą zamawiać darmowe pakiety dla pacjentów na badania glukozy we krwi

ms
26-09-2016, 12:09
Dentyści mogą zamawiać darmowe pakiety dla pacjentów na badania glukozy we krwi Dentysto wyślij pacjenta na badania (foto: pixabay)
W ramach Kampanii Koalicja Diabetologiczno–Stomatologiczna, jeszcze w tym roku rozdanych zostanie 50 tys. bezpłatnych skierowań na badanie glikemii we krwi. Skierowania trafią do 2,5 tys. gabinetów stomatologicznych na terenie całej Polski.

Kampania jest wynikiem współpracy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Partnerem Kampanii jest Teva Pharmaceuticals Polska.

Dzięki udostępnionym przez firmę Johnson&Johnson glukometrom udało się w trakcie trwania Kongresu FDI w Poznaniu przebadać pod kątem cukrzycy 827 osób.

Magdalena Mawlod–Habib z firmy WHITE SOLUTION, koordynatora Kampanii „Koalicja wczesnego wykrywania cukrzycy – Koalicja Diabetologiczno–Stomatologiczna”, poinformowała infoDENT24.pl, że podczas Kongresu FDI w Poznaniu lekarze dentyści zamówili blisko 1 tys. bezpłatnych pakietów.

Każdy pakiet obejmuje materiały edukacyjno - informacyjne i skierowania na bezpłatne badanie glikemii we krwi dla pacjentów odwiedzających gabinety stomatologiczne. Badania będzie można realizować w wybranych punktach pobrań na terenie całej Polski (blisko 600 lokalizacji).

Lekarze dentyści, w celu zamówienia pakietów do swojego gabinetu, powinni jak najszybciej zarejestrować się na stronie www.koalicjawcukrzycy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
cukrzyca   pacjent_z_cukrzycą  

POLECAMY W SERWISACH