PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

DENTEXPO: głównym celem - praktyka

ms
22-04-2017, 14:55
DENTEXPO: głównym celem - praktyka DENTAMEX - jedyne targi stomatologiczne w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie przez 65 lat istnienia nie jedno widział wydarzenie, wiele z nich historycznych. DENTEXPO nie ma wymiaru wiekopomnego, aczkolwiek dla uczestników „jedynych targów stomatologicznych w stolicy” mają konkretne znaczenie. Jakie?

O tym w wypowiedzi dla infoDENT24.pl mówi dr hab. n. med. Janusz Kleinrok prof. nadz. WSM, kierownik naukowy Zjazdu Szkoleniowego Nowości Stomatologii Praktycznej DENTAMEX

infoDENT24.pl: CEDE, Krakdent, a więc największe targi branży stomatologicznej w Polsce coraz większy nacisk kładą na kształcenie. Naukowy aspekt obu wydarzeń staje się równie ważny jak wystawa sprzętu i specjalistycznych materiałów. DENTEXPO, którego kolejna edycja została przeprowadzona 21 i 22 kwietnia 2017 r. podąża tą samą ścieżką?
Dr hab. n. med. Janusz Kleinrok prof. nadz. WSM: DENTEXPO ma zdecydowanie wymiar praktyczny. Stawiamy na szkolenia, warsztaty umożliwiające zdobycie konkretnych umiejętności. Naszą ofertę kierujemy do lekarzy dentystów, którzy chcą wykorzystywać zdobytą wiedzę, aby móc lepiej, skuteczniej leczyć pacjentów. Nie koncentrujemy się, bo nie takie jest nasze zadanie, na analizie doniesień ze świata nauki, a jeśli już to tylko – jak wspomniałem – w wymiarze praktycznym.

Z tego też względu osobami prowadzącymi szkolenia są lekarze dentyści praktycy, którzy zdobyli uznanie w środowisku przede wszystkim efektami leczenia, oczywiście z wykorzystaniem najnowszych, najskuteczniejszych osiągnięć medycyny.

Czy Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest idealnym miejscem, w którym przeprowadza się specjalistyczne szkolenia obejmujące wiedzę z zakresu medycyny?
Idealne jest usytuowanie PKiN: w centrum Warszawy, tuż przy linii metra, obok dworca kolejowego. To duże udogodnienie dla mieszkańców stolicy i przyjezdnych. Natomiast jeśli chodzi o infrastrukturę przydatną w realizowaniu szkoleń, to w dobie nowoczesnych urządzeń audiowizualnych w zasadzie w dowolnym miejscu można stworzyć salę  wykładową spełniającą wymogi najbardziej wymagających i to zarówno szkolących, jak i osób szkolonych.

Infrastruktura nie jest dominującym wyznacznikiem jakości realizowanych wykładów i warsztatów. Taką dominantą jest niewątpliwie tematyka i nazwisko prowadzącego kurs. W budowie programu zjazdu naukowego trzeba wykazać się znajomością potrzeb i oczekiwań lekarzy dentystów. Naszymi słuchaczami są z reguły osoby, które skończyły studia 15 – 20, a nawet 30 lat temu. Pomimo dużego doświadczenia zawodowego chcą się nadal kształcić, aby nie popaść w rutyną i aby oferta, którą kierują do pacjentów była jak najwyższej próby. Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
DENTAMEX  

POLECAMY W SERWISACH