• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Dent-East” - konferencja PTSS w Lublinie

ms
08-02-2016, 09:25
„Dent-East” - konferencja PTSS w Lublinie Anna Andrzejewska, prezes lubelskiego oddziału PTSS (foto: archiwum)
Nowości dotyczące: endodoncji, protetyki, implantologii oraz tematów pozastomatologicznych to tylko mały wycinek wiedzy, którą można posiąść w wyniku uczestnictwa w „Dent-East” – zapewnia  Anna Andrzejewska, prezes lubelskiego oddziału PTSS, przewodnicząca komitetu organizacyjnego konferencji PTSS w Lublinie.

Anna Świąder: Dlaczego Lublin jest tym miastem, do którego w tym roku PTSS zaprasza na konferencję?
Anna Andrzejewska: Przez ostatnie trzy lata konferencje Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii odbywały się wyłącznie na zachód od Wisły. W ostatnim głosowaniu członkowie PTSS zdecydowali, że oddział Lublin będzie jednym z sześciu, który podejmie trud przygotowania ogólnopolskiej konferencji.

Mamy nadzieję, że „Dent-East”, nad którym teraz intensywnie pracujemy, przyczyni się nie tylko do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, także w wyniku konsultacji z ekspertami, ale również doprowadzi do nawiązania przez uczestników kongresu nowych znajomości.

Konferencja ma wyjątkowy charakter, ponieważ odbędzie się w największym polskim mieście po wschodniej stronie Wisły. Dlaczego właśnie trzeba tu przyjechać oraz poczuć przyjazną atmosferę Lublina?  Nie zapominajmy o tym, że Lublin to urocze miasto, które należy odwiedzić. To Brama Wschodu, wizytówka naszego kraju  i niekwestionowany lider we współpracy ze wschodnimi partnerami Polski.

Czy nie jest tak, że te trzy lata przerwy w organizacji tego typu przedsięwzięcia, czynią jego przygotowanie zadaniem trudniejszym?
Na razie nie napotkaliśmy problemów, których - przy odrobinie cierpliwości - nie dałoby się rozwiązać. Bardzo przydatne są wskazówki naszego opiekuna dr hab. n. med. Renaty Chałas z Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją UM w Lublinie oraz kolegów i koleżanek bogatszych o doświadczenie w organizowaniu podobnych imprez.

Konferencja „Dent-East” daje możliwość uczestnictwa w świetnych wykładach i warsztatach, podczas których zdobywamy wiedzę, natomiast podczas imprez towarzyszących możemy zawiązać przyjaźnie, niekiedy na całe życie!

Organizacja przedsięwzięć motywuje, daje niesamowitą satysfakcję i siłę do działania. Celem konferencji jest integracja studentów, stażystów i młodych lekarzy, inspiracja do nawiązywania współpracy oraz do tworzenia interdyscyplinarnych zespołów badawczych. Mam nadzieję, że nasza wspólna praca i spotkania zaowocują wspaniałym wydarzeniem, które wszyscy będą miło wspominać.

Nie czuję presji wydarzenia, możemy mówić raczej o pozytywnej motywacji. Do PTSS należę od pierwszego roku studiów, w pełni zaangażowałam się w działalność tej organizacji, nie wyobrażam sobie moich studiów bez aktywności w strukturach Towarzystwa.

Jakie tematy zostaną poruszone podczas sesji wykładowej i kto poprowadzi wykłady?
Udział w konferencji umożliwia wymianę poglądów i doświadczeń naukowych w gronie osób reprezentujących różne dziedziny stomatologii. Prezentowane będą nowości dotyczące: endodoncji, protetyki, implantologii oraz tematów pozastomatologicznych.

SŁOWA KLUCZOWE
Anna Andrzejewska   PTSS Lublin   konferencja   nauka  

POLECAMY W SERWISACH