PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czy istnieje idealna wizyta higienizacyjna?

ms
18-04-2017, 09:38
Czy istnieje idealna wizyta higienizacyjna? „Instruujemy, motywujemy, wspieramy”
Ideałów nie ma, można natomiast do nich dążyć. Taką próbę podjęto podczas warsztatu „Instruujemy, motywujemy, wspieramy”, poprowadzonego w trakcie AsysDent 2017 przez Katarzynę Kulikowską, eksperta klinicznego Instytutu Blend-a-Med Oral-B.

O ideał może otrzeć się profesjonalny, spersonalizowany instruktaż, podczas którego higienistka ma okazję, aby zademonstrować pacjentowi dedykowane dla niego produkty i rozwiązania. W trakcie takiego instruktażu pacjent powinien mieć możliwość samodzielnego wypróbowania przedstawianych rozwiązań. Kolejnym, nieodłącznym elementem instruktażu powinna być próba profesjonalnego skorygowania nawyków higienicznych pacjenta.

Nie mniej ważny jest właściwy dobór materiałów edukacyjnych. Wszystko po to, aby doprowadzać do wspólnego sukcesu, jakim jest zdrowy i zadbany stan jamy ustnej.

Podczas warsztatu „Instruujemy, motywujemy, wspieramy” – realizowano ćwiczenia praktyczne, w trakcie których demonstrowano pomysły m.in. z użyciem profesjonalnych materiałów edukacyjnych. Przeprowadzono skuteczny instruktaż u pacjenta ze stanem zapalnym dziąseł, w zakresie mechanicznej oraz chemicznej kontroli płytki nazębnej wraz z oceną stanu zapalnego.

Nie ma jak wymiana doświadczeń - uczestniczki warsztatu dzieliły się zatem spostrzeżeniami, pomysłami oraz rozwiązaniami, które stosują w trakcie codziennej pracy, aby odpowiednio instruować, motywować i wspierać pacjentów.

- Instytut Blend-a-Med Oral-B od lat wspiera higienistki stomatologiczne w promowaniu indywidualnie dobranej rekomendacji dla pacjentów w zakresie profilaktyki domowej. Niezwykle istotnym w tym procesie jest właściwy dobór produktów oraz rozwiązań technologicznych, aby były odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjentów, tylko wówczas będą dla niego skuteczne oraz bezpieczne – przekonuje Katarzyna Kulikowska eksperta klinicznego Instytutu Blend-a-Med Oral-B.

***

Odpowiedzi na pytanie - jak powinna wyglądać idealna wizyta higienizacyjna, począwszy od przywitania pacjenta, aż do jego pożegnania w recepcji - służył z kolei warsztat przeprowadzony przez  licencjonowanie hig. stom. Karolinę Kopciewicz - Kozicką oraz Jolantę Bartoszuk (obie z Dental Sense). Zmierzająca do ideału wizyta higienizacyjna powinna rozpoczął się od części praktycznej polegającej na wyborze dobrych nawyków podczas przyjmowania pacjenta w gabinecie higieny.

Ideałów nie ma, ale można do nich dążyć.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH