PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Czas na Państwowy Egzamin Specjalizacyjny (terminy i formalności)

10-10-2012, 04:11
Czas na PES (foto: sxc.hu)
Czas na PES (foto: sxc.hu)
Jak co roku październik i listopad to czas organizowania Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego. Jak na razie Centrum Egzaminów Medycznych poinformowało o trzech egzaminach, które żywotnie interesują lekarzy dentystów.

Wiadomo kiedy przeprowadzony zostanie PES w trzech specjalnościach:

- najwcześniej, bo 15 października zaplanowano stomatologię dziecięcą (czas trwania 3 godz.),

- 25 października -  stomatologię zachowawczą z endodoncją (czas trwania 3 godz.),

- 7 listopada - chirurgię stomatologiczną (brak danych o czasie trwania egzaminu).

Wszystkie osoby przystępujące do egzaminu specjalizacyjnego powiadamiane są listownie o miejscu i terminie,  w którym się on odbędzie.

Przypomnijmy, że CEM organizuje PES dwa razy do roku: w sesji wiosennej od 1 marca do 30 kwietnia oraz w sesji jesiennej od 1 października do 30 listopada.

Terminy składania dokumentów: do 31 grudnia poprzedniego roku w ramach sesji wiosennej oraz do 31 lipca (sesja jesienna).

Zgłoszenie uczestnictwa w PES powinno być przekazane w formie wniosku elektronicznego, generowanego i pobieranego na stronie internetowej Centrum Egzaminów Medycznych (CEM) www.cem.edu.pl. Lekarz, po uzyskaniu potwierdzenia realizacji programu specjalizacji przez kierownika specjalizacji, po wypełnieniu i podpisaniu wniosku - składa go

- albo w centrach zdrowia publicznego urzędów wojewódzkich (wykaz w załączeniu),

- albo w jednostce ministra obrony narodowej,

-  albo w jednostce ministra administracji i spraw wewnętrznych.

PES dla każdej specjalności jest składany w formie egzaminu testowego i egzaminu ustnego, w kolejności ustalonej przez dyrektora CEM, obejmujących zakres odbytego szkolenia specjalizacyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem procedur diagnostycznych i leczniczych, z wyłączeniem wykonywania inwazyjnych zabiegów i procedur medycznych.

wykaz_centrów_zdrowia_publicznego

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH