Co po II Ogólnopolskim Zjeździe Higienistek i Asystentek Stomatologicznych

Wydarzeniem wysoko cenionym przez grupę zawodową jest Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych. W tym roku odbyła się druga jego edycja. Hasło przewodnie „Zawód higienistki i asystentki wart poznania” ściśle wiązało się z założeniami merytorycznymi, jak również z miejscem i czasem organizacji zjazdu. Był nim bowiem Poznań, a imprezę zorganizowano w trakcie CEDE 2017.
Zjazd składał się z dwóch części – wykładowej, która obejmowała 7 wykładów oraz warsztatowej, w ramach której przeprowadzono 3 warsztaty. Plan zjazdu opracowano z myślą o zaprezentowanie oraz doświadczenie konkretnych i praktycznych umiejętności zawodowych, możliwych do wykorzystania w codziennej pracy higienistki i asystentki w gabinecie.
W części wykładowej podjęto tematy zwiane z profilaktyką fluorkową dzieci i dorosłych, pacjentem perio w gabinecie higieny, ortodoncją w praktyce oraz stomatologią minimalnie inwazyjną, omówiono krok po kroku wizytę adaptacyjną oraz nowoczesne podejścia do profesjonalnej profilaktyki, podjęto dyskusję na temat możliwości zawodowych higienistek i asystentek. Tematyka warsztatów również była mocno urozmaicona. Omawiano nowoczesne techniki higienizacji, przeprowadzano profesjonalny instruktaż, jak również omawiano testy ślinowe.
W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 higienistek, higienistów oraz asystentek z całej Polski. Organizatorem zjazdu była firma Szkolenia Ostrowska.
- Organizując, już po raz drugi, Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych, chciałam nie tylko umożliwić uczestnikom wysłuchanie ciekawych prelekcji czy wdrożenie nowych technik pracy ale także, a może przede wszystkim, położyć nacisk na próbę przeanalizowania przez nas samych możliwości naszego zawodu. Co roku pragnę przedstawiać higienistkę bądź asystentkę, która czuje wewnętrzną potrzebę zmieniania swojej zawodowej rzeczywistości. W tym roku swoją historię opowiedziała Jagoda Weihonig, która oprócz samodzielnej pracy z pacjentem jako higienistka, spełnia się również w roli trenera i wykładowcy, ucząc zespoły stomatologiczne. Myślę, że często brakuje nam odpowiedniej motywacji, mam nadzieję, że uczestniczki zjazdu poczuły, że nasz zawód jest wart poznania - powiedziała mgr Katarzyna Ostrowska, hig. stom.
Partnerem merytorycznym wydarzenia był Instytut Blend-a-Med Oral-B, który jednocześnie zapewnił profesjonalne produkty do higieny jamy ustnej, wykorzystane w części warsztatowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
CZYTAJ TAKŻE:
-
Leczenie periodontologiczne pomaga na zapalenie reumatoidalne stawów
techDENT -
Medicover: kolejnych 27 gabinetów stomatologicznych w 2018 r.
bizDENT -
Dentyści we władzach ORL w Szczecinie VIII kadencji
newsDENT -
NFZ zmienia warunki świadczeń w dentobusach
newsDENT -
Michael Phelps myje zęby i oszczędza wodę
lifeDENT -
Ministerstwo Zdrowia o e-receptach
lexDENT -
Śląsk: profilaktyka pełną parą lokalnie
newsDENT -
NRL bada opinię środowiska dentystów
newsDENT
-
Dentysto, zważaj na skalę zamówień leków
lexDENT -
PTS: wymóg stosowania separatorów amalgamatu jest uzasadniony
lexDENT -
Częstochowa funduje profilaktykę stomatologiczną (92 zł na ucznia)
bizDENT -
Ortodonta z kolejką na lat dziewięć
newsDENT -
Opolskie: dentobus czeka na świadczeniodawcę
newsDENT -
e-dokumentacja: NRL bierze w obronę dentystów
lexDENT -
Medicover znowu silniejszy w stomatologii
bizDENT -
Ustawowy wymóg kształcenia się - w końcu bez obciążeń podatkowych!
bizDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Wyszków, mazowieckie -
asystent/ka stomatologiczna
GDYNIA, pomorskie -
lekarz dentysta
TARNOGRÓD, lubelskie -
lekarz dentysta
Działdowo, mazowieckie