PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co po II Ogólnopolskim Zjeździe Higienistek i Asystentek Stomatologicznych

ms
27-09-2017, 11:38
Co po II Ogólnopolskim Zjeździe Higienistek i Asystentek Stomatologicznych Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych
Środowisko higienistek i asystentek mocno stawia na rozwój swoich kompetencji zawodowych, poszukuje skutecznych oraz nowoczesnych praktyk higienizacyjnych.

Wydarzeniem wysoko cenionym przez grupę zawodową jest Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych. W tym roku odbyła się druga jego edycja. Hasło przewodnie „Zawód higienistki i asystentki wart poznania” ściśle wiązało się z założeniami merytorycznymi, jak również z miejscem i czasem organizacji zjazdu. Był nim bowiem Poznań, a imprezę zorganizowano w trakcie CEDE 2017.

Zjazd składał się z dwóch części – wykładowej, która obejmowała 7 wykładów oraz warsztatowej, w ramach której przeprowadzono 3 warsztaty. Plan zjazdu opracowano z myślą o zaprezentowanie oraz doświadczenie konkretnych i praktycznych umiejętności zawodowych, możliwych do wykorzystania w codziennej pracy higienistki i asystentki w gabinecie.

W części wykładowej podjęto tematy zwiane z profilaktyką fluorkową dzieci i dorosłych, pacjentem perio w gabinecie higieny, ortodoncją w praktyce oraz stomatologią minimalnie inwazyjną, omówiono krok po kroku wizytę adaptacyjną oraz nowoczesne podejścia do profesjonalnej profilaktyki, podjęto dyskusję na temat możliwości zawodowych higienistek i asystentek. Tematyka warsztatów również była mocno urozmaicona. Omawiano nowoczesne techniki higienizacji, przeprowadzano profesjonalny instruktaż, jak również omawiano testy ślinowe.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 higienistek, higienistów oraz asystentek z całej Polski. Organizatorem zjazdu była firma Szkolenia Ostrowska.

- Organizując, już po raz drugi, Ogólnopolski Zjazd Higienistek i Asystentek Stomatologicznych, chciałam nie tylko umożliwić uczestnikom wysłuchanie ciekawych prelekcji czy wdrożenie nowych technik pracy ale także, a może przede wszystkim, położyć nacisk na próbę przeanalizowania przez nas samych możliwości naszego zawodu. Co roku pragnę przedstawiać higienistkę bądź asystentkę, która czuje wewnętrzną potrzebę zmieniania swojej zawodowej rzeczywistości. W tym roku swoją historię opowiedziała Jagoda Weihonig, która oprócz samodzielnej pracy z pacjentem jako higienistka, spełnia się również w roli  trenera i wykładowcy, ucząc zespoły stomatologiczne. Myślę, że często brakuje nam odpowiedniej motywacji, mam nadzieję, że uczestniczki zjazdu poczuły, że nasz zawód jest wart poznania - powiedziała mgr Katarzyna Ostrowska, hig. stom.

Partnerem merytorycznym wydarzenia był Instytut Blend-a-Med Oral-B, który jednocześnie zapewnił profesjonalne produkty do higieny jamy ustnej, wykorzystane w części warsztatowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH