• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co dentysta ma z e-learningu

05-12-2012, 04:58
Co dentysta ma z e-learningu
Co dentysta ma z e-learningu
Lekarz dentysta obowiązek kształcenia ustawicznego może wypełniać także w formie kursów on-line obejmujących: interaktywne wykłady, forum dyskusyjne i serwisy informacyjne.

Taką formę kształcenia promuje Medyczna Platforma Edukacyjna. Skorzystać z niej mogą wyłącznie osoby posiadające prawo wykonywania zawodu (lekarz albo lekarz dentysta).

W celu uzyskania statusu użytkownika należy przejść przez procedurę rejestracji. Jest ona niezbędna, aby móc zdobywać punkty edukacyjne i międzynarodowe punkty CME, które po ukończeniu kursu zostaną wpisane do "elektronicznego indeksu". Informacja o przyznanych punktach edukacyjnych lekarzowi dentyście zostanie przesłana do systemu ewidencyjnego właściwej terytorialnie Izby Lekarskiej.

Co oferuje Medyczna Platforma Edukacyjna lekarzom dentystom?

 

Implantologia - standardy część 1

Część 1 kursu zawiera dane dotyczące: czynników ryzyka miejscowych i ogólnych, przeciwwskazań względnych i bezwzględnych w leczeniu implantoprotetycznym.

Autor: prof. Andrzej Wojtowicz, Zakład Chirurgii Stomatologicznej WUM

5 punktów edukacyjnych

Implantologia - standardy część 2

Duża liczba implantów śródkostnych stosowana w leczeniu imploantoprotetycznym pozwoliła z jednej strony na ocenę ich funkcjonowania, z drugiej umożliwiła utworzenie standardów na podstawie badań in vitro, na zwierzętach, następnie badań przedklinicznych.

Autor: prof. Andrzej Wojtowicz, Zakład Chirurgii Stomatologicznej WUM

5 punktów edukacyjnych

Protezy bezklamrowe - uzupełnienia wykonane w oparciu o implanty

Kurs przedstawia wykonanie uzupełnień bezklamrowych w oparciu o implanty. Na podstawie wybranych, reprezentatywnych, kazuistycznych przypadków przedstawiono protokół i wszystkie kroki postępowania przy wykonywaniu różnych kombi prac od modeli diagnostycznych do gotowej pracy. Etapy prac są ilustrowane fotografiami laboratoryjnymi i klinicznymi.

Autorzy: dr n. med. Andrzej Krocin, Zakład Protetyki i Zakład Propedeutyki Stomatologicznej Instytutu Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie (były Adiunkt); Zakład Protetyki Stomatologicznej Katedry Stomatologii Instytutu Kształcenia Podyplomowego Wojskowej Akademii Medycznej w Warszawie (były wykładowca),

Lic. tech. dent. Paweł Makowiecki, Laboratorium Techniki Dentystycznej M-Dentik w Bydgoszczy

5 punktów edukacyjnych

Protezy bezklamrowe - uzupełnienia wykonane w oparciu o zęby własne pacjenta

Materiał przedstawia wykonanie uzupełnień bezklamrowych w oparciu o zęby własne pacjenta. Na podstawie wybranych, reprezentatywnych, kazuistycznych przypadków przedstawiono protokół i wszystkie kroki postępowania przy wykonywaniu różnych kombi prac, od modeli diagnostycznych do gotowej pracy. Etapy prac są ilustrowane fotografiami laboratoryjnymi i klinicznymi.

SŁOWA KLUCZOWE
eduDENT   kursy stomatologiczne   Szkolenie  

POLECAMY W SERWISACH