PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Chirurdzy stomatologiczni z UM we Wrocławiu z nagrodą

ms
24-04-2017, 08:34
Chirurdzy stomatologiczni z UM we Wrocławiu z nagrodą Naukowcy z UM we Wrocławiu z nagrodą
Chirurdzy stomatologiczni z Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, którym kieruje prof. Marzena Dominiak, zostali nagrodzeni podczas międzynarodowego kongresu osteointegracji w Paryżu.

Nagroda za najlepszą prezentację w formie posteru z dziedziny implantologii stomatologicznej została przyznana, podczas dorocznego międzynarodowego kongresu osteointegracji w Paryżu m.in. lekarzowi dentyście Jakubowi Hadzikowi z Katedry i Zakładu Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
Nagrodę tę Jakub Hadzik otrzymał wraz z zespołem z TU Dresden (Technische Universität Dresden, Niemcy) i Wrocławia (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu) za pracę „Short and conventional implants in the residual maxillary alveolar ridge – 36 month follow-up observation.”

Nagrodzona praca dotyczy długiego okresu obserwacji krótkich implantów zastosowanych w leczeniu pojedynczych braków zębowych. Dzięki modyfikacji powierzchni tytanowych wszczepów krótkie implanty są skuteczną metodą leczenia trudnych przypadków klinicznych gdzie w wyniku ekstrakcji zęba doszło do znacznego zaniku kości wyrostka zębodołowego.  Jest to obecnie jeden z wiodących na świecie trendów w dziedzinie implantologii stomatologicznej.

Oprócz zagadnień związanych z krótkimi implantami w Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej prowadzone są badania doświadczalne i kliniczne związane z materiałami autogennymi, nowoczesnymi technikami leczenia periimplantitis i zastosowaniem nowych rodzajów implantów.

Nagroda, wręczona podczas dorocznego międzynarodowego kongresu osteointegracji w Paryżu, przyznawana jest każdego roku przez międzynarodowy zespół ekspertów Dentsply Implants. Zespół ten wybiera dwie prace z dziedziny implantologii stomatologicznej mające znaczny udział w rozwoju tej dziedziny, które w poprzednim roku kalendarzowym zostały zaprezentowane podczas najważniejszych konferencji stomatologicznych o zasięgu ogólnoświatowym.

Więcej: umed.wroc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH