• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bydgoszcz: rekrutacja na studia stomatologiczne jeszcze nie w tym roku

ŁS
03-04-2014, 08:04
Bydgoszcz: rekrutacja na studia stomatologiczne jeszcze nie w tym roku Bydgoszcz: rekrutacja na studia stomatologiczne jeszcze nie w tym roku (Fot. Google Maps)
- Nowy kierunek zamierzamy uruchomić w roku akademickim 2014/15. Do tego czasu trzeba będzie wyremontować i wyposażyć budynek, a wcześniej zdobyć pieniądze na ten cel – przekonywały w październiku 2013 roku głosem rzecznika prasowego władze Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Jak dowiedział się infoDENT24.pl w biurze rekrutacji uczelni - to się nie uda.

Na razie nie ma oficjalnego komunikatu uczelni w tej sprawie, o wyjaśnienia zwróciliśmy się do rzecznika UMK - Marcina Czyżniewskiego. Biuro rekrutacji potwierdziło jednocześnie, że nie przyjmuje od kandydatów dokumentów na studia dentystyczne.

Przypomnijmy, że 8 października 2013 roku prezydent Bydgoszczy i rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika podpisali umowę przekazania uczelni gmachu dawnej dyrekcji kolei. Warunkiem darowizny jest utworzenie tu kierunku stomatologicznego w ramach Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy.

Ze wstępnych szacunków wynikało, że koszty remontu, adaptacji i wyposażenia budynku wyniosą około 30 mln zł.
- Rozpoczęliśmy już starania o pozyskanie funduszy na ten cel z budżetu państwa, liczymy też na możliwość wsparcia w nowej perspektywie finansowej UE. Chcemy, by wydatek w jak najmniejszym stopniu obciążał budżet samego uniwersytetu, a ponieważ mamy już duże doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy z zewnątrz, jesteśmy dobrej myśli - mówił wtedy rzecznik.

Władze uczelni podkreślają, że Collegium Medicum UMK jest przygotowane merytorycznie; program pierwszych dwóch lat studiów stomatologicznych jest zbliżony do programu kierunku lekarskiego. Zajęcia kliniczne wymagają natomiast pozyskania specjalistycznej kadry i wykorzystania bazy klinicznej zarówno w Bydgoszczy, jak i w Toruniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH