PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bije serce PTSS na Święta

ms
23-12-2016, 10:04
Bije serce PTSS na Święta Kot bojowy pilnuje paczek od PTSS Zabrze (foto: FB)
Szlachetne paczki, jasełka, prezenty pod choinkę – studenci stomatologii w okresie świątecznym pamiętają, jak nikt inny, o osobach potrzebujących wsparcia. Oto przykłady.

PTSS Zabrze zadowolone z akcji „Szlachetna paczka”
Udało nam się zebrać m.in.: 6 kg ryżu, 10 kg makaronu, 4 kg kaszy, 8 l szamponów do włosów, 7 l płynu do mycia naczyń oraz ok. 1 tys. torebek herbaty.

Artykułami zapełniono 10 kartonów, a to nie wszystko. Kupione zostały pralka oraz lodówka dla potrzebującej pani Marii.

PTSS Wrocław zachęcał
Częścią projektu „Miś pod szpitalną choinką” był kiermasz ciast, który odbył się w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Cały dochód z tej akcji został przekazany na wyposażenie szpitalnych świetlic, a także na zakup pluszaków dla dzieci, które z powodu choroby nie będą mogły spędzić świąt w domu.

- W tym roku chcemy dotrzeć do ponad 200 dzieci - tylko dzięki Waszym wielkim sercom jesteśmy w stanie to zrobić – apelowali aktywiści z PTSS Wrocław.

PTSS Białystok przejęte losem pani Marii
PTSS Białystok podjął się w tym roku organizacji „Szlachetnej Paczki”. Prezenty zbierane były dla 60-letniej kobiety.

Organizatorzy zbiórki produktów wyjaśniają, że pani Maria od wielu lat mierzy się z depresją. Ma również problemy z sercem i kręgosłupem. Jest pod nadzorem wielu lekarzy. Schorzenia uniemożliwiają podjęcie przez nią pracy, pozostaje więc na zasiłku. Po odliczeniu wszystkich opłat za mieszkanie i leki - zostaje jej 88 zł na przeżycie miesiąca.

PTSS Łódź otoczyło opieką dzieci
Członkowie tego oddziału wzięli udział w festynie z myślą o dzieciach: ze Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Dzieci, Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz Domu Samotnej Matki. Zumba, przejażdżki reniferami, malowanie twarzy - to tylko kilka z wielu atrakcji zaproponowanych dzieciom. Oprócz zabawy, studenci stomatologii zapewnili maluchom (i ich opiekunom) przeglądy stomatologiczne.

PTSS Lublin z myślą o pacjentach Szpitala Dziecięcego
Członkowie lubelskiego PTSS zorganizowali jasełka dla małych pacjentów w Szpitalu Dziecięcym. Był Mikołaj z workiem prezentów, śnieżynki i wspólne kolędowanie. Studenci stomatologii podarowali chorym dzieciom zbierane wcześniej pluszowe misie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
akcja charytatywna   PTSS  

POLECAMY W SERWISACH