PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Będzie dyskusja o kształceniu stomatologów

NIL/ŁS
10-12-2014, 13:25
Będzie dyskusja o kształceniu stomatologów NIL zaprasza do zgłaszania się do udziału w spotkaniu (fot.Fotolia/PTWP)
12 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Naczelnej Rady Lekarskiej w Warszawie rozpocznie się posiedzenie Komisji Kształcenia Naczelnej Rady Lekarskiej poświęcone kształceniu przeddyplomowemu i podyplomowemu lekarzy dentystów.

Na posiedzenie zaproszeni zostali dziekani uczelni medycznych prowadzących kształcenie stomatologiczne, konsultanci krajowi z dziedzin stomatologicznych oraz Prezydium Komisji Stomatologicznej NRL.

W programie zaplanowana jest m.in. dyskusja poświęcona sytuacji demograficznej specjalistów w poszczególnych dziedzinach stomatologicznych na podstawie danych z Centralnego Rejestru Lekarzy.

Zaprezentowana zostanie analiza prawna na temat możliwości wykonywania przez studentów stomatologii diagnostycznych oraz leczniczych procedur medycznych, w tym stomatologicznych, w ramach procesu kształcenie przeddyplomowego w uczelniach medycznych pod nadzorem lekarza i lekarza dentysty.

Głos zabiorą dziekani oraz konsultanci krajowi, którzy omówią nowe programy kształcenia jednomodułowego w stomatologii.

Przedstawiciel Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia przedstawi analizę warunków akredytacyjnych.

W czasie spotkania zaprezentowane zostaną wstępne wyniki ankiety „Trudne początki, czyli dentyści na progu kariery - przeprowadzonej w listopadzie 2014 r. przez portal infoDENT24.pl, PTSS oraz Be Active Dentist". Dane przedstawi lek. dent. Maciej Michalak (BAD). W ankiecie wypowiedziało się 921 młodych lekarzy dentystów oraz studentów stomatologii z całego kraju. 

Więcej: nil.org.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH