PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bartłomiej W. Loster: Kongres FDI to święto w kalendarzu każdego stomatologa

ms
27-07-2016, 08:01
Bartłomiej W. Loster: Kongres FDI to święto w kalendarzu każdego stomatologa prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster, Przewodniczący Polskiego Komitetu Organizacyjnego, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego
- Współczesna stomatologia jest coraz bardziej wymagająca. Praktycy muszą regularnie się dokształcać, nie tylko w dziedzinie, którą uprawiają na co dzień. I właśnie z tą myślą stworzono program edukacyjny Kongresu – mówi w rozmowie z infoDENT24.pl prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster, Przewodniczący Polskiego Komitetu Organizacyjnego, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

infoDENT24.pl: Według ostatnich informacji, na FDI Poznań 2016 zarejestrowało się kilka tysięcy osób z ponad stu krajów. Biorąc pod uwagę fakt, że Kongres FDI organizowany jest w Polsce po raz pierwszy – należałoby ten wynik oceniać w kategorii sukcesu?
Bartłomiej W. Loster: Faktycznie, Kongres FDI nie ma bogatego zakotwiczenia w świadomości polskich stomatologów, techników czy asystentek, ale nie wolno się tym zasłaniać. Żyjemy w czasach, w których lekarzom, co jakiś czas oferowana jest kolejna, nowa okazja do uzupełnienia wiedzy – każdy organizator musi zmierzyć się z „pierwszym razem”.

Bywa często, że pierwszy raz, z różnych przyczyn, jest zarazem tym ostatnim. W tym przypadku frekwencja zapowiada się znakomicie. Pamiętajmy, że Kongresy FDI, niezależnie od powodzenia polskiej edycji, będą odbywać się dalej w kolejnych państwach.

infoDENT24.pl: Skąd takie przekonanie?
Bartłomiej W. Loster: Po prostu Kongres FDI to sprawdzony, przemyślany produkt. Dopóki jego głównym beneficjentami są uczestnicy – czyli lekarze oraz wystawcy, dopóty będą organizowane jego kolejne edycje.

infoDENT24.pl: Ten organizowany w Poznaniu będzie wyjątkowy, bo…?
Bartłomiej W. Loster: Kongres FDI po kilku latach „tournée” po Azji wraca do Europy, w tej części zagości właściwie po raz pierwszy.

Myślę, że to mocno oczekiwana zmiana. Potrzebne jest inne spojrzenie nie tylko na organizację, ale i na stomatologię, zarówno w ujęciu naukowym, praktycznym, społecznym, jak i przemysłowym.

Program edukacyjny „przemówi” głosem światowego środowiska stomatologicznego, ale tym razem większość prelegentów stanowić będą Europejczycy.

Duże nadzieje wiąże się ze Światową Wystawą Stomatologiczną. W halach Międzynarodowych Targów Poznańskich produkty zaprezentuje dużo firm, również z Polski, których nie stać na ekspansywną promocję zagranicą, a które produkują bardzo dobre narzędzia, czy materiały. Firmy te zrobią wiele, aby zostać dostrzeżonym nie tylko przez właścicieli gabinetów, pracowni, ale także potencjalnych inwestorów, przyszłych wspólników.

W tle głównego programu edukacyjnego odbędą się panele i fora poświęcone istotnym społecznie tematom: ograniczeniu użycia amalgamatu, zdrowiu jamy ustnej w kontekście starzejącego się społeczeństwa. Kongres w Poznaniu jest wyczekiwany ponieważ ma być szansą na promocję polskich osiągnięć w dziedzinie stomatologii.

SŁOWA KLUCZOWE
Bartłomiej W. Loster   FDI Poznań 2016  

POLECAMY W SERWISACH