PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

BAD: laureat Grand Prix CEDE 2014 nie zwolni tempa i w 2015 r.

Mirosław Stańczyk
07-07-2015, 07:40
BAD: laureat Grand Prix CEDE 2014 nie zwolni tempa i w 2015 r. Warsztaty BAD (foto: archiwum)
Noblesse oblige. Be Active Dentist, zdobywca Grand Prix CEDE 2014, zapowiada wzmożoną aktywność podczas tegorocznej, 25. Środkowoeuropejskiej Wystawy Produktów Stomatologicznych CEDE – zapewnia Maciej Michalak, prezes zarządu Be Active Dentist.

- Faktem jest, że z organizatorem CEDE, firmą Exactus współpracuje nam się bardzo dobrze od szeregu lat, wszak uczestniczymy w targach od 2008 r. Współpraca ta mobilizuje nas do szczególnej aktywności podczas targowej imprezy - mówi Maciej Michalak.

- W tym roku, poza warsztatami BE ACTIVE@CEDE 2015, planujemy zorganizować stoisko, na którym będzie sporo atrakcji. Przewidujemy przeprowadzanie kursów pierwszej pomocy, z atrakcyjnymi niespodziankami. Planujemy także zrealizowanie akcji charytatywnej na rzecz lekarza dentysty, który znalazł się w trudnym położeniu – informuje Maciej Michalak.

- Clou naszej obecności podczas CEDE 2015 będą jednak warsztaty realizowane w kilkunastoosobowych grupach. Bogata zawartość merytoryczna realizowanych zajęć opierać się będzie oczywiście w głównej mierze na formule zajęć praktycznych – dodaje prezes BAD.BAD zorganizuje 16 warsztatów praktycznych w ramach BE ACTIVE@CEDE 2015 o różnorodnej tematyce stomatologicznej obejmującej m.in.: chirurgię stomatologiczną, implantologię, endodoncję. Będą także poruszane zagadnienia wspomagające rozwój praktyki dentystycznej, a dotyczące m.in.: pozyskiwania przez właścicieli praktyk dentystycznych dotacji z UE, zwiększaniu akceptacji planów leczenia.- Jednym z tematów, na który chcemy szczególnie zwrócić uwagę lekarzy dentystów, będzie zastosowanie w stomatologii fibryny bogatopłytkowej otrzymywanej z krwi pacjenta. Mowa o Platelet Rich Fibrin (PRF) - matrycy stymulującej wzrost i regenerację tkanki kostnej – wyjaśnia Maciej Michalak. Zapewnia on, że liczne doświadczenia kliniczne potwierdzają fakt, iż PRF jest biomateriałem wspomagającym prawidłowe gojenie i regenerację.

Maciej Michalak tłumaczy: PRF zawiera wszelkie, niezbędne składniki do optymalnego gojenia – matrycę fibrynową spolimeryzowaną w strukturze tetramolekularnej, leukocyty i cytokiny, przyłączone płytki krwi oraz krążące komórki macierzyste. Cytokiny zawarte w PRF są stopniowo uwalniane i zdolne do przyśpieszania zjawiska komórkowego, ale to struktura sieci fibrynowej jest kluczowym elementem wszystkich procesów gojenia, na które wpływa PRF.

Poczynione obserwacje wskazują, iż u pacjentów, u których po ekstrakcji, np. zatrzymanego zęba trzeciego trzonowego, zastosowano PRF, objawy bólowe były znikome, a gojenie niepowikłane i bardzo szybkie w porównaniu do pacjentów, u których nie pobrano PRF.

 Lista warsztatów BE ACTIVE@CEDE 2015

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Maciej Michalak   Be Active Dentist   CEDE   PRF  

POLECAMY W SERWISACH