PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

BAD ExtremActive - totalne zwycięstwo doborowej kompanii dentystów

ms
10-08-2015, 06:17
BAD ExtremActive - totalne zwycięstwo doborowej kompanii dentystów BAD ExtremActive (foto: infoDENT24.pl)
Front walki o bezpieczeństwo pacjenta w gabinecie stomatologicznym przebiegał w Ogrodniczkach pod Białymstokiem na terenie żwirowni. Po dwóch dniach potyczek z własnymi słabościami, spotęgowanymi: ekstremalnie wysokimi temperaturami, piaskiem, kurzem, wykrotami, transzejami, brakiem wody - wyznaczone zadania zostały w stu procentach zrealizowane przez doborową kompanię ExtremActive.

Tam gdzie proporce, tam my

Jechali nocą z Zabrza, Lublina, Szczecina, Opola, Warszawy, z większych i mniejszych miejscowości, tak aby rano 8 sierpnia karnie stawić się na poligonie w Ogrodniczkach pod Białymstokiem.

Jacek: jadę, bo to sprawy ważne, a ćwiczeń nigdy za wiele.

Justyna: w zasadzie nigdy nie przechodziłam praktycznych ćwiczeń, a to zawsze może się przydać.

Bartosz byłem na szkoleniach BAD, tutaj z reguły jest coś ciekawego. Próbuję nie opuszczać takich okazji jak ta.

Szkolenie najmłodszych kadr

Cztery plutony, wchodzące w skład elitarnej kompanii na dwa dni (8 i 9 sierpnia 2015 r.) wcielone zostały w struktury Be Active Dentist, aby w ramach ćwiczeń ExtremActive 2015 w warunkach polowych doskonalić swój kunszt w podwyższaniu dbałości o bezpieczeństwo pacjenta w gabinecie stomatologicznym.

Do zadania na kolanach

Przećwiczone zostały: stany nagłe w gabinecie stomatologicznym; zasady resuscytacji krążeniowo - oddechowej, w tym użycie w ekstremalnych sytuacjach automatycznego defibrylatora; zapewnienie bezpieczeństwa pacjenta podczas zabiegu implantacji.

Każdy uczestnik ExtremActive ćwiczył się wytrwale we wszystkich aspektach ochrony pacjentów w sytuacjach ekstremalnych.

Czy jest sens organizowania tego typu manewrów? Z przebiegu ćwiczeń można wyciągnąć jednoznaczny wniosek, zdecydowanie tak!

To pomoc, nie atak

Cała kompania BAD zdała egzamin z zaangażowania i chęci niesienia pomocy innym. Wszyscy uczestnicy wrócą do miejsc dyslokacji z wiedzą, która może okazać się nieoceniona w każdej chwili, nie tylko podczas codziennej pracy zawodowej.

Uśmiech w najtrudniejszych sytuacjach

Ekstremalnych sytuacji w Ogrodniczkach nie brakowało. Mocnych wrażeń dostarczały dodatkowe zajęcia praktyczne ze wsparciem czołgu T55 AMS Merida i transportera opancerzonego BREDM2. Dużym wyzwaniem był 200 m zjazd tyrolką oraz nauka jazdy terenowej samochodami Land Rover i Jeep.

Przez pot, krew i łzy do kunsztu. Na szczęście w Ogrodnikach krwi nie było.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Be Active Dentist   Maciej Michalak   stany nagłe  

POLECAMY W SERWISACH